Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Atatürk’ün Bolu’ya Gelişinin 81. Yıl Dönümü Kutlandı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 19:48 Güncelleme Tarihi: 17.7.2015 22:10
Bolu’da Atatürk’ün Bolu’ya Gelişinin 81. Yıl Dönümü Kutlandı
Valiliği ve Bolu Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 17 Temmuz Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 81’inci yıldönümü kutlama etkinlikleri, Bolu Valisi Aydın Baruş’a Türk Bayrağı verilmesiyle başladı.
81 yıl önce Atatürk’ün Bolu’ya giriş yaptığı o dönemki adıyla Karga Tepesi, şu anda ise Uğur Mumcu Parkı’nın bulunduğu bölgede yapılan ilk törende; Bolu Valisi Aydın Baruş’a, Milli Jimnastik Sporcusu Sercan Demir tarafından Türk Bayrağı takdim edildi. Ardından Bolu Gençlik Merkezi’nin Halk Oyunları ekibi tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterisi protokol ve diğer tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Atatürk’e saygı yürüyüşüne geçildi. Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayan ve Belediye Bandosu ile Bayrak ve flamaların da yer aldığı “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü” İzzet Baysal caddesinden geçilerek Anıt Park’ta son buldu.
Anıt Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyan Bolu Valisi Aydın Baruş, “Aziz Atatürk, Bolu olarak, ilimizi teşriflerinizin 81’inci yıldönümünde sizi ve hatıranızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Milletimizin eşsiz bağımsızlık ve liderlik tarihi boyunca, yetiştirdiği fedakar, vatansever ve kadirşinas insanlarıyla ona hizmet etmeyi en önemli değer bilen Bolu ilimiz, bizlere en değerli emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ilelebet muhafaza etmek ve kalkınmasını sağlamak uğrunda, büyük hedef ve ideallere sahip olarak, gösterdiğiniz yolda azimle ilerlemektedir. Bolumuz’u Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 100’üncü yıldönümünde ’Güçlü ve lider bir Türkiye’nin aktörlerinden biri haline getirmek için, bizlere miras bıraktığınız milli değerlerin şuurunda olarak yolumuza devam edeceğiz. Bu anlamlı günü yad etmenin sevinç ve gururunu hissederken, aziz hatıranız önünde hürmetle eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bolu’da Atatürk’ün Bolu’ya Gelişinin 81. Yıl Dönümü Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN