Sokak Hayvanları İçin Su Tankı Yerleştirildi

Giriş Tarihi: 1.7.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 09:03
Sokak Hayvanları İçin Su Tankı Yerleştirildi
Belediyesi, başıboş hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerçekleştirdiği proje kapsamında belediye katı atık itlaf bölgesinin bulunduğu alana 2 adet su tankı yerleştirdi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Çöp depolama alanımız çevresinde bulunan çok sayıda hayvanın su ihtiyacını karşılamak adına ucuz maliyetli su tankları yaptık. Böylelikle artık buradaki hayvanların susuz kalması engellenecek” dedi.
HAYVANSEVER BİR BELEDİYECELİK ANLAYIŞI…
Katı atık itlaf bölgesinin bulunduğu alanda 2 bine yakın başıboş hayvanın bulunduğunu belirterek, hayvan sever bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini aktaran Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Belediyemizin çöp depolama alanı olan bu bölgede çok sayıda başıboş vaziyette hayvan bulunuyor. Bu hayvanlar yiyecek ihtiyaçlarını bu bölgedeki atıklardan karşılıyorlar. Bizler de bu hayvanlarımızın su ihtiyaçlarını gidermek adına katı atık itlaf bölgesine 2 adet ikişer tonluk su tankı yerleştirdik” diye konuştu.
ERCENGİZ: “BAŞIBOŞ HAYVANLARA SUSUZ KALMAYACAK”
Yerleştirilen tanklardaki suyun takip edilerek belediye personeli tarafından zaman takviye yapılacağını dile getiren Belediye Başkanı Ercengiz, “Burada suyun bitmesi kesinlikle söz konusu olmayacak. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz sık sık burayı takip ederek, tankların temizlik ve dolum işlerini yapacaklar ve böylelikle başıboş hayvanların susuz kalmasının önüne geçilecek” ifadelerini kullandı.
PROJE, TALEP GELMESİ HALİNDE ŞEHRİN MUHTELİF YERLERİNDE DE HAYATA GEÇİRİLECEK…
Hayvan severlerin bu bölgede zaman zaman etkinlikler düzenleyerek, başıboş hayvanların sorunlarının çözümü anlamında çalışmalar yaptığına dikkat çeken Belediye Başkanı Ercengiz, “Şehrimizin çöp depolama alanında başlatmış olduğumuz bu su tankı çalışmalarımızı, talep gelecek olursa şehrin merkezindeki muhtelif yerlerde de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Özellikle çocuk parklarının bulunduğu alanlarda bu projeyle ilgili talepler var. Ancak, salgın hastalık ve diğer kötü varsayım riskleriyle bu çalışmayı yaparken çocuk parklarının bulunduğu alanlara yakın olmayan bölgeleri seçeceğiz” dedi
“BELEDİYE VETERİNERİ ZAMAN ZAMAN DENETLİYOR”
Bölgede bulunan başıboş vaziyetteki hayvanların, şehre gelerek salgın hastalık yayma olasılıklarını da düşündüklerini belirten Başkan Ercengiz, belediye veterinerinin zaman zaman bu bölgede sağlık taraması yaptığını iletti. Başkan Ercengiz, “Bu bölgede 2 bine yakın başıboş hayvan bulunduğu söyleniyor. Net olarak sayıyı bilemiyoruz ama buradaki çöp depolama alamızdan beslenen hayvan sayısı oldukça fazla… Bu konuda, gerek bölgede çalışan temizlik personelimizin hastalıklara karşı korunması, gerekse burada hastalık kaparak şehre inme olasılığı bulunan hayvanlar belediye veterinerimiz tarafından kontrol ediliyor” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak Hayvanları İçin Su Tankı Yerleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN