Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Su Jeti Ve Flyboard Şampiyonası’nın 4’üncü Ayağı ’da Yapılacak?

Giriş Tarihi: 1.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Su Jeti Ve Flyboard Şampiyonası’nın 4’üncü Ayağı Burdur’da Yapılacak?
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ile Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 4’üncü ayağı Burdur’da yapılacak.
Burdur Gölü’nde 29-30 Ağustos’ta düzenlenecek şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 30 sporcunun katılması bekleniyor. Şampiyonada sporcular su jetinde 9 kategoride mücadele edecek. Flyboard’ta ise gölde çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirilecek. Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası hakkında TMF Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek, şampiyonanın detaylarını görüştü.
Suyunun üçte birini kaybeden Burdur Gölü’ne dikkat çekmek için çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini kaydeden Başkan Ercengiz, "Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Burdur Belediyesi olarak ortaklaşa düzenleyeceğiniz Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 4’üncü ayağı Burdur’da yapılacak. Motosiklet ve yamaç paraşütünü de ekleyerek şampiyonayı festival havasında yapacağız. Burdur Gölü dalga boyunun düşük olması dolayısıyla su sporları için çok uygun bir göl. Belediye olarak amacımız, Burdur Gölü’nde su sporlarının tekrar yapılabilmesini sağlamak. Bunun için Halk Plajı’nda çeşitli düzenlemeler yaptık. Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Motor ve su sporlarını seven herkesi 29-30 Ağustos’ta Burdur’a davet ediyorum. Türkiye Motosiklet Federasyonu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
TMF Yönetim Kurulu Üyesi ve su jeti branş sorumlusu Faysal Şefkatlioğlu ise yamaç paraşütü, motosiklet, su jeti ve flyboard sporlarının bir arada yapılmasının ayrı bir önemi olduğunu belirtti. Şefkatlioğlu, Türkiye’de ilk defa hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon düzenlenecğini belirtirken, Türkiye ve Burdur için de güzel bir tanıtım olacağına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su Jeti Ve Flyboard Şampiyonası’nın 4’üncü Ayağı Burdur’da Yapılacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN