Yeni Yıldırım’a Gençlik Merkezleri

Giriş Tarihi: 21.2.2015 13:08
Yeni Yıldırım’a Gençlik Merkezleri
Yeni Yıldırım’ın genç nüfusun ellerinde yükseleceğini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “75. Yıl Gençlik Merkezi, çocuklarımızı ve gençlerimizi koruyacak önemli bir merkez olacak” dedi.
Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile örnek projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, gençlik merkezlerinin ilki olan ‘75. Yıl Gençlik Merkezi’ni tamamladı. Proje kapsamında gençleri madde bağımlılığı ve sosyal problemlerden uzak tutmak istediklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kültürel değerleri koruyarak, toplum olarak güçlü olmak zorundayız. Gençlik merkezleri projemiz ile ailelerimize, gençlerimize eğitimler vereceğiz” dedi.
İlçede yaşayan 700 bin nüfusun yaklaşık 250 bininin 0-24 yaş arasında olduğunu vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Genç nüfusun yoğun olduğu Yıldırım’da, çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ve donanımlı yetişmesi geleceğimizi yeniden inşa etmek adına çok önemlidir. Gelecek nesillerin sağlıklı ve güçlü olması yolunda hizmete geçirdiğimiz 75. Yıl Gençlik Merkezi, ailelerin ve gençlerin her konuda danışabilecekleri bir merkez olarak hizmet verecek” diye konuştu.
‘MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE SÜRECEK’
Gençlik merkezlerinin gençleri madde bağımlılığından uzak tutmak anlamında da büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizen Başkan Edebali, “Madde bağımlılığı ile ilgili büyük bir mücadele veriyoruz. Bugüne kadar o konunun konuşulan tarafı hep güvenlik boyutuydu. Artık kalıcı çözümler adına uyuşturucunun sağlık ve sosyal yönüyle de uğraşmamız lazım” ifadelerini kullandı.
Bunun sürdürülebilir bir proje olduğunu belirten Başkan Edebali, Yıldırımlıların bu projeye destek vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Yıldırım’a Gençlik Merkezleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN