Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kozlukebir Heyeti Panorama ’ya Hayran Kaldı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 13:08
Kozlukebir Heyeti Panorama Bursa’ya Hayran Kaldı
Osmangazi Belediyesi’nin kardeş şehirlerinden Yunanistan’ın Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Başkan Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.
Yunanistan’da yapılan mahalli seçimlerde Kozlukebir Belediye Başkanlığına seçilen Rıdvan Ahmet, Belediye Meclis Başkanı Mehmet Arnavut ve beraberindekilerle birlikte Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret etti. Dündar, Ahmet ve ekibini seçimleri kazanmalarından dolayı tebrik etti. Kozlukebir Belediyesi ile karşılıklı sosyal ve kültürel projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi tecrübeli bir belediye. Bizler, belediyenin rutin işleri olan temizlik, yol, su, asfalt ve kaldırım gibi klasik hizmetlerin yanında sağlık, eğitim, spor ve asayiş gibi vatandaşın ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet üretiyoruz. Kardeş belediyelerimizle de karşılıklı iş birliğini güçlendirmek adına, daha çok sosyal ve kültürel ağırlıklı projeler geliştiriyoruz. Bu faaliyetler var olan bağları güçlendirirken, ülkeler arası ilişkilerin gelişmesine katkı sağlıyor” diye konuştu.
Başkan Dündar, Kozlukebir ile olan dostluk ve kardeşliği geliştirmek adına, Bağlarbaşı meydanına bir dostluk çeşmesi inşa edeceklerini belirterek, “Bunun dışında, çalışma imkanları konusunda da belediyelerimizin ilgili birimleri karşılıklı görüşerek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuyor. Bunun geliştirilmesi için gerekli gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi.
Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, “Öncelikli amacımız sizlerle tanışıp bir nezaket ziyaretinde bulunmak, mevcut ilişkilerin güçlendirilmesine katkı sağlamak. Sizin de ifade ettiğiniz gibi, karşılıklı iş birliğini güçlendirelim, sahip olduğunuz bilgi birikim ve tecrübelerinizden faydalanalım istiyoruz. Bize gösterdiğiniz sıcak ve samimi ev sahipliğiniz için de çok teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Dündar, misafirlerine, Osmangazi Belediyesi’nin ’ya değer katacak vizyon projelerinden olan Panorama Bursa 1326, Murat Hüdavendigar Lisesi ve Demirtaş Meydan ve Cami projelerinin maketlerini tanıtarak çalışmalar hakkında bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozlukebir Heyeti Panorama Bursa’ya Hayran Kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN