İtso’nun Kadın Üyelerinden Şiddet Vurgusu

Giriş Tarihi: 7.3.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:32
İtso’nun Kadın Üyelerinden Şiddet Vurgusu
İTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Müfide Karaduman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
Kadınların her geçen gün ticaret ve üretimin içinde yer aldığını söyleyen Müfide Karaduman Bir ülkede kadınların gücünün medeniyetin göstergesi olduğunu belirterek, “Herkesi yetiştiren, büyüten kadınlar, artık iş dünyasında da var. Ülke olarak zenginliğe hızla ulaşmak istiyorsak, bizlerin yani kadın girişimcilerin önü açılmalı, sayımızın artırılması için gerekenler yapılmalıdır” dedi.
Kadınların annelik gibi en kutsal görevin sahipleriyken, ev düzeninin asıl yöneticileriyken, iş dünyasında ikinci planda kalmayacağını vurgulayan Müfide Karaduman, İTSO Kadın Girişimciler Kurulu olarak, kadınların çalışma hayatına katılımlarının artırılması için çalıştıklarını söyledi. Karaduman, “Bizler şimdilik çok küçük bir azınlığız. Hedefimiz daha çok kadının iş hayatında yer almasıdır. Kadınlarımıza her türlü şiddetin ve cinsel tacizin giderek artarak uygulandığı şu günlerde kadın ve erkek arasında adalet, barış, karşılıklı sevgi, empati, hoşgörü ve ailenin önemini tekrar vurgulamak gerekiyor. Kadın sorunu ekonomik, sosyal ve kültürel bir konudur. Kuşkusuz sorunun çözümü her şeyi devletten beklemek değil sivil toplum örgütlerinin de çözüm üretmesi ve kadın erkek demeden herkesin ortak gayreti ile çözülebilir” diye konuştu.
KADIN ÜYELERE ÇİÇEK
Bu arada, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle tüm kadın üyelerine canlı çiçek gönderdi. İTSO Başkanı Metin Anıl, üzerinde, “Doğumdan ölüme kadar, hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutlarız” mesajı bulunan canlı çiçekleri, aralarında İTSO personelinin de bulunduğu 350 kadın üyenin tamamına gönderdiklerini söyledi. Anıl, “Günümüzde kadınlarımız hayatın her alanında olduğu gibi çalışma hayatında da varlıklarını hissettiriyorlar. Ailelerimizin direği, ülkemizin geleceği olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtso’nun Kadın Üyelerinden Şiddet Vurgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN