Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Torun’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:15
Başkan Torun’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, "Geçmiş tarihimizde rolü büyük olan kadınlarımızın, sevgiyi yüceltip, adaleti esas alarak ülkemizin geleceğine de damga vuracağına tüm kalbim ile inanıyorum" diye konuştu.
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Girdiği her seçimde milletimizin teveccühü ile zafer kazanan AK Parti kadroları, iktidarı boyunca, kadın-erkek fırsat eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yaptı. Aile içi şiddetin, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin, cinayetlerin ülkemizin gündeminden tamamen çıkması birinci önceliğimiz oldu. Genç kızlarımızın okumasının önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetle mücadele edildi. Okullarımızda, kamu dairelerimizde ve TBMM’de artık kadınlarımız tercihlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kalmıyor” dedi.
Kadınların eğitim imkanlarını artırarak, ekonomik yaşamdaki konumlarımızı güçlendirerek, siyasette aktif katılım sağlayarak ve kadına yönelik şiddeti engelleyerek, adalet ve eşdeğerliği sağlayarak toplumsal mutluluğun yakalanacağına inandıklarını vurgulayan Torun, “ Bilim, siyaset, eğitim, kültür sanat, spor ve iş dünyasında büyük başarılara imza atmış, ülkemizde ve yurt dışında adından saygıyla söz edilen kadınlarımızla hepimiz gurur duyuyor ve tüm kadınlarımızın gerekli imkanlar verildiğinde benzer başarıları yakalayacağına inanıyoruz” dedi.
Torun, sözlerini şöyle tamamladı:
"Şanlı geçmişimizde rolü büyük olan kadınlarımızın, sevgiyi yüceltip, adaleti esas alarak ülkemizin geleceğine de damga vuracağına tüm kalbim ile inanıyor; 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Torun’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN