Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım Belediyesi 4 Bin Öğrenciye Tiyatro Keyfi Yaşattı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:14
Yıldırım Belediyesi, ilçede yaşayan ilköğretim öğrencilerini birbirinden eğitici tiyatro oyunları ile buluşturmaya devam ediyor.
Yıldırım Belediyesi “Her Çarşamba Tiyatro Keyfi” projesi kapsamında 4 bin ilköğretim öğrencisini tiyatro oyunuyla buluşturdu. Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu’nda “Her Çarşamba Tiyatro Keyfi” etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Yıldırımlı miniklerden yoğun ilgi gören tiyatro oyunları bugüne kadar 4 bin öğrenciyle buluştu. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hedeflerinin kültür ve sanatla iç içe büyüyen bir nesil hazırlamak olduğunu belirterek, “İlçemizdeki okullara yönelik başlattığımız “Her Çarşamba Tiyatro Keyfi” programlarımıza öğrencilerimiz ve aileleri büyük ilgi gösteriyor. Dönem sonuna kadar 10 bin öğrencimizin tiyatro oyunlarını seyretmesini hedefliyoruz. Çocuklarımızın sosyal ve bireysel gelişimleri noktasında tiyatro gösterim sayımızı arttırdık. Yeni Yıldırım’ın kültür ve sanat şehri olmasını gönülden arzu ediyoruz” diye konuştu.
Yeni Yıldırım’ın kadim medeniyetten aldığı dayanışma mirasıyla geleceğe yürüdüğünü anlatan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Gelecek nesillerin çevresine saygılı, arkadaşlığın önemini kavramış, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan bireylerden oluşması için çaba gösterdiklerini kaydetti. Tiyatro oyunlarının da bu bilincin aşılanmasına önemli katkılar sağladığının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, sahnelenen oyunları fırsat buldukça çocuklarla birlikte izlediğini ifade etti. Ücretsiz olarak sunulan tiyatro oyunlarının Yıldırımlı miniklerle buluşmaya devam edeceğini vurgulayan Başkan Edebali, “Adile Naşit Tiyatromuz, çarşamba, cumartesi ve pazar günleri ücretsiz olarak oyunlarımızı sunarken bu işin de lokomotifi haline geldi” şeklinde konuştu.
Yıldırım Belediyesi Mart ayı içerisinde Atıkların Dünyası, Karınca Kararınca, Yol Geçen Hanı ve Başarının Yolları adlı oyunları ilköğretim öğrencileriyle buluşturmaya devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım Belediyesi 4 Bin Öğrenciye Tiyatro Keyfi Yaşattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN