Kansere Dikkat Çekmek İçin Meşalelerle Kaydılar

Giriş Tarihi: 9.3.2015 22:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Uludağ’da kayak öğretmenleri, kolorektal kanserine dikkat çekmek için meşalelerle kaydı.
Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 1-31 Mart kalın bağırsak kanseri farkındalık ayı etkinlikleri kapsamında Uludağ’da kolorektal kanserine dikkat çekmek için meşaleli etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği üyesi 50 kişi, ellerinde meşalelerle kansere dikkat çekmek için kayak yaptı. Öğretmenlerin ellerinde meşalelerle yaptığı kayak şov beğeniyle izlendi.
Etkinlikte konuşan Bursa Halk Sağlığı Müdürü Özcan Akan, “Bugün burada kanseri önlemeye yönelik bir etkinlik düzenledik. Son yıllarda bakanlığımız kanseri önlemeye yönelik olarak çok ciddi adımlar atıyor. Bursa’mız koruyucu hekimlik ve tedavi edeceği sağlık hizmetlerinde en önemli başarılara imza atmış bir ilimiz, aile hekimliğine ilk geçen ve başarılı olan illerden bir tanesi. İlimiz diğer koruyucu hekimlikte nasıl başarılı ise kolorektal kanserinde farkındalığı oluşturmada da başarılı olacaktır” dedi.
Yaptıkları meşaleli kayak gösterisiyle geceye renk katan Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta, “Bizim için çok farklı bir anlam taşıyan gece kayağı yaptık. 2 bin 300 metreden kayak ve snowboard öğretmenleri olarak bu duyarlığı paylaşmanın mutluluğunu yaşadık” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kansere Dikkat Çekmek İçin Meşalelerle Kaydılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN