Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madde Bağımlılığına Sessiz Sunum

Giriş Tarihi: 12.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Madde Bağımlılığına Sessiz Sunum
Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) İl Temsilciği işaret diliyle madde bağımlılığının zararlarını anlattı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine savaş açarken, vatandaşlar, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi Bursa Temsilciği tarafından verilen seminerlerle bilinçlendiriliyor. Bursa Valiliğine bağlı Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’nun hazırladığı Bursa uyuşturucu raporu ve eylem planı, İçişleri Bakanlığı tarafından başarılı bulunarak Türkiye’deki diğer illere de örnek oldu. Bir ilk daha gerçekleştiren Bursa’da işitme engellilere madde bağımlılığının zararları işaret diliyle anlatıldı. TUBİM Bursa İl Temsilcisi Hasan Uyar, işaret dili tercümanı eşliğinde gerçekleştirdiği seminerde Nilüfer Özel Eğitim Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerine “Madde Bağımlılığı” konusunda bilgi verildi.
Bursa’da 2014 yılında 160 bin kişiye ulaşıldığını belirten Uyar, daha çok kişiye ulaşmak için eğitimlerin sadece öğrencilere değil, veli ve vatandaşlara yönelik devam edeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madde Bağımlılığına Sessiz Sunum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN