Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dahi Piyanist Büyükşehir’de

Giriş Tarihi: 21.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Dahi Piyanist Büyükşehir’de
Suriye’de iç savaştan kaçıp, ’ya sığınan ve 100 milyonda bir görülebilecek bir yetenek olarak gösterilen dahi piyanist Tambi Asaad Cimuk, Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası kadrosuna alındı.
Türk vatandaşlığına geçen “dahi piyanist” Tambi Asaad Cimuk Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesine alındı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası kadrosuna alınan genç piyanist, uluslararası müzik yarışmalarına Büyükşehir Belediyesi desteğiyle katılacak. Cimuk, 2015 yılı içerisinde beşi piyano yarışması olmak üzere toplam dokuz uluslararası organizasyona katılacak.
Bu kapsamda ilki 27 Mart - 2 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak The Fıfth Internatıonal Competıtıon yarışmasına katılmak üzere Almanya’nın Mühlacker kentine gidecek olan Cimuk’un hedefi yarışmadan derece ile dönmek. Aynı zamanda Bursa AkademiX Güzel Sanatlar Merkezinde piyano dersi almaya başlayan Suriye asıllı Tambi Asaad Cimuk, bir buçuk yıllık eğitimiyle müzik otoritelerinin dikkatini çekmeyi başarmış, ABD ve Rusya’da düzenlenen yarışmalarda birincilikler elde etmişti.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin isteği doğrultusunda belediye kadrosuna alınan genç piyanistin hedefi müzik eğitimine 2017 yılından itibaren ABD’de devam etmek. Cimuk, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kendisini sahiplenmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Bursa’mızın ve Türkiye’nin bana gösterdiği ilgiyi boşa çıkarmayacağım. Uluslararası alanda elde edeceğim her başarı bana kucak açanların başarısı olacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ve belediye müzik birimine çok teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dahi Piyanist Büyükşehir’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN