Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karaloğlu: “Çanakkale Ruhu Canlanıyor”

Giriş Tarihi: 21.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Karaloğlu: “Çanakkale Ruhu Canlanıyor”
Valisi Münir Karaloğlu, ’’Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, inançlı, vatansever, kültürlü, günümüz teknolojisine hakim birer şahsiyet olarak yetişiyor” dedi.
Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı münasebeti ile ülke genelinde yapılan makale yarışmasında dereceye giren öğrenciler tablet bilgisayar, kitap ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Birlik Vakfı Bursa Şubesi’nin konuğu olan Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın konuşmacı olarak katıldığı gecede, ‘Çanakkale Şehitlerini Anma’ konulu makale yarışması ödül töreni yapıldı.
Ödül törenine konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ’’Kurulduğu günden bu yana, geleceğimizin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü, ilmi ile amil, günümüz teknolojisine hakim birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin, birlik ve huzur içinde kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak maksadıyla yola çıkan Birlik Vakfı, ülkemiz insanının gönlünde teveccüh bulmuştur. Vakıf, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı münasebeti ile ülkemiz genelinde bir makale yarışması düzenlemiş ve bu yarışmaya şühedanın torunları büyük bir ilgi göstermiştir. Dün İstanbul’da, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı yarışmanın finali yapıldı. Bursa’mızdan da büyük iştirak olduğunu biliyorum. Yapılan değerlendirmelerde beş güzel kardeşimiz, yazdıkları makalelerle “Çanakkale geçilmez!” diyen dedelerine seslenmiş, gönüllerinden akan billur ifadeleri yazıya resmetmişler ve ödül almaya muvaffak olmuşlardır’’ dedi.
Kompozisyon yarışmasında Bursa’dan Cansu Baral, Ecemnur Demirel, Meltem Çoban, Sema Kutlu ve Talha Saraç, ödüllerini Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ve Vakıf Başkanı Mustafa Bayraktar’ın elinden aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaloğlu: “Çanakkale Ruhu Canlanıyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN