Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu:

Giriş Tarihi: 21.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, down sendromlu çocukların çalıştığı Niş Kafe’yi ziyaret etti. Müezzinoğlu, destek verildiği takdirde down sendromluların topluma renk veren ve katkı sağlayan kişiler olabileceğini söyledi.
Down sendromlu çocukların çalıştığı Niş Kafe’yi ziyaret eden Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, girişte kendisini karşılayan down sendromlu Yavuz Beyazıt’a boynundaki nevruzu simgeleyen şalı hediye etti. Nilüfer Özel Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çocukların yaptığı el işi becerilenin sergisini gezen Müezzinoğlu, gördükleri karşısında şaşkına döndü. Çocukların yaptığı sabunlardan yastıklara, beşiklerden süs eşyalarına kadar birçok el işini yakından inceleyerek yapan kişilerden bilgi alan Müzzinoğlu, daha sonra kafeye geçerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Down sendromlu çocukların el becerilerini sergilendiği kafede olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, “Down sendorumlu çocuklarımızın eğitimine, sosyal yaşamlarına destek verilirse toplumun en güzel renklerinden ve en çok katkı sağlayabilecek kişilerdir. Özellikle son yıllarda Türkiye’de down sendromlu çocuklarımızın eğitimleri, kendi aralarındaki sosyal dinamikleri ve üretkenlikleriyle ilgili çok önemli adımlar atıldı. Burada da memuriyet olan bir arkadaşımız bulunmaktadır. Onları hayatın güçlü bir parçası olarak sosyal dokunun içine kazandırabiliyorsak inanıyorum ki onlardan alacağımız çok şey var. Ben özellikle ’da ki bu eğitim merkezini son derece sosyal yönünün güçlü olduğunu hissettim. Başta hocalarımız olmak üzere tüm yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Down sendromlu öğrencilerimizin hep yanında olacağız. Onların yarınlarının bugünden daha güzel olması için destek olacağız. İnşallah hep birlikte yeni Türkiye, güçlü Türkiye olacağız” dedi.
Boncuk ve bilezik yaptıklarını dile getiren down sendromlu Bilge Eren, arkadaşlarıyla çok iyi anlaştığını ve 13 tane arkadaşının olduğunu söyledi.
ÇAYI BAKANA KENDİ ELLERİYLE İKRAM ETTİ
Niş Kafe’nin tüm Bursa halkına açık olduğunu ve Ankara ile Konya gibi tüm Türkiye’den misafiri kafelerine beklediklerini ifade eden down sendromlu Yavuz Beyazıt, menüde mantı, ciğer, pilav ve patates olduğunu, özel günlerde ise elmalı pasta ile poğaça çıktığını söyledi. Sattıkları ürünleri annelerinin yaptığını belirten Beyazıt, kendisinin burada sigortalı olarak çalıştığını ve iyi maaş aldığını dile getirdi. Beyazıt, kendi sunduğu çay ve pastalardan sonra çayların müessesenin ikramı olduğunu anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN