Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fıtığa Sihirli Ellerle Çözüm

Giriş Tarihi: 22.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 11:09
Dünyada hızla yayılan manipülasyon tedavisi, 3 insandan birinde görülen fıtık rahatsızlığını ağrısız ve sızısız yok ediyor. ’da bel ve boyun fıtığında elle fiziki tedavi uygulayan uzman Dr. Ali Şahabettinoğlu, elle tedavi ile hastaların yüzde 98’inin iyileştiğini, sadece 1-2 hastada ameliyat gerektiğini söyledi.
Hareketsiz hayatın zayıflattığı kasların vücut ağırlığını yeterince taşıyamadığını, omurga ve disklerin üzerine aşırı yük binerek fıtıklaşmanın meydana geldiğini ifade eden Dr. Ali Şahabettinoğlu, "Daha çok ağır yük kaldıranlarda meydana gelen bel fıtığı, bankacı, muhasebeci, ofis memurları gibi oturarak çalışan ve çok fazla hareket etmeyen kişilerde sık görülebilen bir rahatsızlık. Son yıllarda hastalık haline gelen, her an ve her ortamda baş öne eğik biçimde saatlerce akıllı telefon ve tablet kullanılması boyun fıtığına sebebiyet veriyor. Bunların yanında çok oturmak ve uzun süre ayakta kalmak da yine bel ve boyun fıtığına zemin hazırlıyor. Gün içinde hareketsizlikten ve sürekli aynı pozisyonda oturmaktan kaynaklanan ağrılarınız belden bacağa yayılıyorsa bel fıtığı, boyundan kola-ele yayılan ağrınız mevcutsa boyun fıtığı olabilirsiniz. Düzenli egzersiz yapmak bel ve boyun fıtığını önlemede son derece faydalı" diye konuştu.
Bursa’daki merkezinde uzun yıllardır uyguladığı manipülasyon (elle tedavi) tedavisinde hastalıklı bölge üzerine bir takım bastırma, döndürme, germe ve esnetme gibi manevralar tatbik ettiğini dile getiren Uz. Dr. Şahabettinoğlu, bu yöntemin klasik Batı tıbbı olduğunun altını çizdi. Manipülasyonun masajla karıştırılmaması gerektiğini belirten Şahabettinoğlu, "Manipülasyon seansları rahatsızlığın derecesine göre belirleniyor. Hafif vakalarda 2-3, orta vakalarda 4-6, ileri vakalarda ise 8-10 seans sürüyor. Genellikle haftada bir ya da iki kez olmak üzere 3-5 gün aralıklarla uygulanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fıtığa Sihirli Ellerle Çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN