Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan Paris’e Kumaştan Köprü

Giriş Tarihi: 24.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:59
Bursa’dan Paris’e Kumaştan Köprü
Atıl Kutoğlu, UTİB desteğiyle hazırlanan özel kumaşlarla ‘sonbahar/kış 2015/16’ koleksiyonunu modanın merkezi Paris’te uluslararası kamuoyuna ve moda otoritelerine tanıttı.
Fransa Moda Federasyonu tarafından Paris Moda Haftası’na davet edilen ünlü modacı Atıl Kutoğlu, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) iş birliğiyle, ’nın geçmiş tekstil kültüründen hareketle hazırlanan özel kumaşlarla hazırlanan koleksiyonunu modanın merkezinde tanıttı. 18 Mart akşamı Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği binasında, Büyükelçi Hakkı Akil ve eşinin himayelerinde gerçekleştirilen defileye Fransa ve Avrupa tekstil, moda, sanat, sinema ve politika dünyasından ve uluslararası basından yaklaşık 200 kadar davetli katıldı. Defilesi için, Bursalı kumaşçılarla iş birliği yaparak yeni bir koleksiyon oluşturan Kutoğlu, 2015/16 kışı için Türk kültüründen esintileri, ultramodern bir Osmanlı çizgisini ve minimalizmi buluşturdu.
’’Modanın merkezi Paris’te, böyle özel bir mekanda yeni koleksiyonumu sergilemek çok heyecan verici, ve çocukluğumun geçtiği Bursa’nın tekstil sektörüyle iş birliği yapmak beni çok duygulandırıyor ve onur veriyor” diye konuşan Kutoğlu UTİB’e desteği için teşekkür etti.
UTİB ve aynı zamanda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı olan İbrahim Burkay ise, tekstil sektörüne, ihracat, yatırım, yeni pazarlar gibi konularda verdikleri desteğin yanı sıra, tasarım, Ar-Ge, moda ve marka anlamında da her türlü desteği verdiklerini vurguladı. Bursa’da yetişmiş ve bütün dünyanın tanıdığı bir isim haline gelen Kutoğlu ile çalışmanın mutluluk verici olduğunu söyleyen Burkay, “ Paris nasıl modanın başkenti olarak biliniyorsa, bizler de Bursa’yı tasarımın, teknolojinin ve inovasyonun başkenti yapmak istiyoruz. Bu gece modanın başkenti Paris ile tekstil geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan Bursa arasında kumaştan bir köprü kuruldu. Bu köprüyü kuran ise modacımız Atıl Kutoğlu” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’dan Paris’e Kumaştan Köprü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN