Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜBİTAK’ta Yenişehir Projeleri Dereceye Girdi

Giriş Tarihi: 24.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 15:32
TÜBİTAK’ta Yenişehir Projeleri Dereceye Girdi
’nın Yenişehir ilçesinde, Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tübitak’ın ‘46. Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması’nda önemli bir başarıya imza attı.
TUBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması 10 dalda her sene yapılırken, Türkiye genelinde yarışmaya bu sene 13 bin 775 proje katıldı. Yenişehir Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Eskişehir bölgesinde 2 bin 119 proje içerisinden ilk yüz proje arasına girerek projesini sergilemeye hak kazandı.
Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi meslek öğretmeni Ayşe Gül Akça danışmanlığında 11. sınıf öğrencilerinden Hanife Sevinç ve Hatice Beşikçi tarafından hazırlanan “Zor Şartlarda Yaşamak; Kurban Pazarı ve Satıcıları” konulu sosyoloji projesi lk yüze girmeyi başardı.
Yenişehir Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Metin Azaklı, “İlçemizi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzü başarıyla temsil eden öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, 2 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek olan Eskişehir bölge finalinde derece almaları hususunda başarılar dileriz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK’ta Yenişehir Projeleri Dereceye Girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN