Romanlar’dan MYO’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Romanlar’dan MYO’ya Ziyaret
’nın Yenişehir ilçesinde, Romanlar Derneği yöneticileri, İbrahim Orhan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Bahri Yıldız’ı ziyaret etti.
Yenişehir Romanlar Derneği Başkanı Yıldırım Belikırıkoğlu, dernek olarak göreve geldiklerinden bu yana önemli işlere imza attıklarını belirterek, ‘Bu çalışmaları yaparken türlü sıkıntılar çekiyoruz. Bunun aşılması hususunda her kesin desteğine ihtiyacımız var. Akademik anlamda Prof. Dr. Bahri Yıldız hocamız bizlere ciddi destekler sağlıyor. Kendisi derneğimizi ziyaret ettiğin de çok mutlu olmuştuk. Kendisine hem teşekkür etmek istedik, hem de bizlere bundan sonra da destek olmasını rica ettik. Toplumda roman vatandaşlara karşı bir ön yargı var ve biz bunu kırmak istiyoruz. Eğitime ağırlık veriyoruz. Ancak mahallemizden üniversite mezunu işsiz kardeşlerimiz var. Bunlar için acilen işe ihtiyacımız var. Okumak isteyen gençlerimiz bunların işsiz olduğunu gördüklerin de okumak istemiyor. Bunları kırmamız lazım” dedi.
U.Ü. Yenişehir İbrahim Orhan MYO Müdürü Prof. Dr. Bahri Yıldız’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Bu zamana kadar Roman kardeşlerimiziz sıkıntılarını bilememekten dolayı onlardan özür diliyorum. Ama bundan sonra onlar için yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırım” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Romanlar’dan MYO’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN