Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görme Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Eğitim

Giriş Tarihi: 27.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
Görme Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Eğitim
Nilüfer Belediyesi tarafından kurulan Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, görme engelliler için hayatı kolaylaştırıcı bir çalışmaya daha imza attı.
Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde görme engellilere yönelik devam eden bağımsız hareket, bilgisayar kullanımı, braille alfabesi ve okul öncesi sosyal çalışmalarına ilave olarak kişisel idare ve öz bakım atölyesi çalışmaları da başladı. Görme engellilere günlük ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarına dair teknikler öğretilirken, yaşantılarını geliştirmeye ve bağımsızlaştırmaya destek olacak çalışmalar da yürütülüyor.
Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde görme engellilere kişisel bakım, saç ve tırnak temizliği, tıraş olma, elbise bakımı, günlük ihtiyaçlar, para tanıma ve sayma, alışveriş alıştırmaları, telefon kullanma, zaman saat tanıma, şahsi ve ev eşyalarını sese, kokuya, etikete, yere ve boyuta göre belirleme, çamaşır yıkama, ütüleme, giysi onarımı, temizlik, bulaşık yıkama, yatak yapma, yemek pişirme ve yeme teknikleri, sandalye ve masaya yaklaşma, sofra düzeni ve yemek servisi, sofra kuralları, duruş ve konuşma tarzları, sosyal faaliyetlere katılma, satranç, dama, domino oynama, çevreyi tanıma gibi eğitimler veriliyor. Bu eğitimlerle engellilerin engelsiz bir hayata kavuşmaları hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görme Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN