Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetimlere Şefkat Eli

Giriş Tarihi: 27.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Yetimlere Şefkat Eli
Valisi Münir Karaloğlu, toplumun yetimlere sahip çıkması gerektiğini söyledi.
Bursa’da hizmete giren Gönül Elçileri Projesi ve Eğitim Merkezi, yeni yerinde Vali Karaloğlu’nu ağırladı. Son bir yıl zarfında yapılan çalışmaların anlatıldığı toplantıda konuşan Karaloğlu, gönüllülere teşekkür ederek, "Durumu iyi olan birisine, (Bursa’da ihtiyaç sahibi var mıdır?) diye sorsanıza, (Çok yoktur) diyebilir. Çünkü herkes kendi etrafına bakıyor, yardıma ihtiyacı olanı göremiyor olabilir. Ama siz aramaya başladığınızda, o kapıların arkasında bir sürü sosyal problemin olduğunu, bir sürü mağdur insanın olduğunu görürsünüz. Peygamberimizin bir hadis-i şerifi var. Yetimleri kollayıp gözetenleri tarif ederken diyor ki, (Cennette yetimi kollayıp gözetenle yan yana olacağız. Bir yetimin başını okşadığınızda elinize dokunacak saç teli kadar Allah size sevap yazar). Toplumun yetimlerine sahip çıkması lazım. Bir toplum yetimlerine sahip çıkılıyorsa ben o toplumda bereket olduğuna inanıyorum. Yani sizin yapmış olduğunuz, ‘Ulu şehir yetimlerine sahip çıkıyor’ projesi, belki bütün Bursa’yı da bu ağır sorumluluktan kurtarıyor” dedi.
Bu konuda büyük iş birliği olduğunu ifade eden Karaloğlu, “Bir tarafta kamu, bir tarafta gönüllüler, diğer tarafta hayırseverler ve Büyükşehir Belediyesi var. İş birliğini sağlayamazsanız bu işlerde başarılı olmanız mümkün değil. Bu projede bence en büyük başarımız bu iş birliğini başarmış olmamız. Bu başarıyı devam ettirmemiz lazım. Bu başarı Bursa’nın başarısıdır. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum" diye konuştu.
Gönül elçilerinin bir yılda içerisinde 2 bin 270 kişi ile görüşerek çeşitli yardımlar için 880 aileyi kayıt altına aldığı öğrenildi. 213 yetim aileye aylık erzak ve et yardımı yapılırken, 60 lise, 120 üniversite eğitimi gören toplam 180 yetim öğrenciye hayırseverler üzerinden burs verildiği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetimlere Şefkat Eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN