’nın “Kış Hali”

Giriş Tarihi: 30.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Bursa’nın “Kış Hali”
Büyükşehir Belediyesi ve BUFSAD iş birliği ile gerçekleştirilen ’Bursa’da Zaman Fotoğraf Yarışması’nın “kış kategorisi” sonuçlandı. Türkiye genelinden toplam 805 fotoğrafın katıldığı yarışmada Aksel Kırcı’nın ’Rengarenk’ adlı fotoğrafı birinci oldu.
Başta Bursa olmak üzere Tekirdağ, Konya; Antalya, Eskişehir, Erzurum, Balıkesir, Aydın, Diyarbakır, İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Sakarya’dan yarışmaya gönderilen “Kış ve Bursa” konulu fotoğrafları değerlendirmek üzere toplanan yarışma jürisi, toplam 805 fotoğrafı zorlu bir elemeden geçirdi. Fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar başkanlığında; Güven Aktaş, Fevzi Yapıcı, İlhan Özer ve Saffet Yılmaz’dan oluşan jüri, 5 aşamalı bir değerlendirme sonucunda dereceye giren fotoğrafları belirledi.
Jüri Başkanı İzzet Keribar, “Jüri toplantısı 5 saat sürdü. Çok yoğun bir değerlendirme oldu. Her fotoğraf ayrı bir değere sahip. Sonuçta ortaya çıkan durumdan büyük bir memnuniyet duyduk” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, yarışma sonucu dereceye girenlerden birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL, mansiyon ödüllerine ise 500’er TL para ödülü verecek. 11 Nisan 2015’te Kent Müzesi’nde yapılacak ödül töreninin ardından açılacak sergide, ödül kazanan 6 fotoğrafın yanı sıra 49 fotoğraf sergilenecek.
Öte yandan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUFSAD işbirliği ile başlatılan Bursa’da Zaman Fotoğraf yarışmasının ilkbahar kategorisi de başladı. 19 Haziran 2015 tarihine kadar sürecek yarışma çerçevesinde fotoğraf sanatçıları Bursa’nın bahar ayı görüntülerini çekecek. Bursa’da Zaman İlkbahar Kategorisi fotoğraf yarışmasının jüri üyeliklerini fotoğraf sanatçıları Prof. Dr. Güler Ertan, Mehmet Dağ, Bahadır Öztuna, Seda Gündoğan ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı Ahmet Ö. Erdönmez yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’nın “Kış Hali”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN