Türkiye’de TEK Çalışan Organize Sanayi Bölgesi Gürsu Oldu

Giriş Tarihi: 31.3.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 20:37
Türkiye’deki elektrik kesintisi hayatı felç ederken, ’nın Gürsu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi bu kesintiden etkilenmeyen tek sanayi bölgesi oldu.
79’u büyük ölçekli 101 firmayı bünyesinde barındıran Gürsu Organize Sanayi Bölgesi (GÜSAB), Türkiye’de elektriği kesilmeyen tek sanayi bölgesi oldu. GÜSAB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, farklarının doğalgazdan dönüşümü düşük barda yapmalarından kaynaklandığını söyledi. 3.5 yıl önce göreve geldiklerinde ilk işlerinin bölgede sık sık yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili olduğunu kaydeden Başkan Aydın, “Çalışmalarımızı elektrik kesintisi mağduriyetini asgariye indirmek için yaptık. 7 bin 500 çalışanı ve yıllık 350 milyon Dolar ihracat yapan sanayi bölgesi olduğumuz için kesintisiz elektriğin çok önemli olduğunu biliyoruz. Yap-işlet-devret modeli, ardından da ortaklıkla bir enerji santrali kurduk. Ülke genelinde elektriğin kesildiği şu günde tek enerjisi olan organize sanayi bölgesi biz olduk. Allah’a şükür örnek bir sanayi bölgesi olduk” dedi.
Türkiye’deki doğalgazdan dönüşüm yapan elektrik santrallerinin hepsinin devre dışı kaldığını kaydeden Aydın, “Biz daha çok düşük barda doğalgaz kullanılması gerektiğini bildiğimiz için sistemimizi böyle kurduk. Sabahtan beri Türkiye’nin her yerinden tebrikler yağıyor” dedi.
Boyer Tekstil Genel Müdürü Hasan Çınar ise, Türkiye’de elektriğin olmadığını internetten öğrendiklerini ifade ederek, “GÜSAB’ta kendi elektriğini üreten bir tesisimiz var. Bu tesisten elektrik aldığımız için Türkiye’de elektrik krizinin yaşandığını sonradan öğrendik. Bu durum bizim için mutluluk verici oldu. Yöneticilere teşekkür ediyoruz. Bizim elektriğimiz kesilmedi. Ekonomik krizin olduğu bugünlerde bunu hissetmeden geçirdiğimiz için çok mutluyuz” diye konuştu.
Bezzaz Tekstil’in sahibi Ferruh Duşbudak ise, “Türkiye’de bugün hayat felç oldu. Biz ise hiçbir elektrik kesintisi yaşamadan sorunsuzca çalıştık. Müşterilerimiz şaşkın, sabahtan işlerini hallettiğimiz için bize teşekkür üstene teşekkür ediyorlar” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’de TEK Çalışan Organize Sanayi Bölgesi Gürsu Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN