Nilüfer’de Şiirlerin Büyülü Dünyasına Yolculuk

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Nilüfer’de Şiirlerin Büyülü Dünyasına Yolculuk
Kurulduğu günden bu yana büyük ilgi gören Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi, kuruluşunun 3. yılını "Sesli Şiir Antolojisi" ile kutladı.
Türkiye’de ilk ve tek olan Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi 3. yaşını kutladı. Ünlü şairlerin katkılarıyla her geçen gün zenginleşen Şiir Kütüphanesi’nin kuruluşunun 3. yılı dolayısıyla Sesli Şiir Antolojisi düzenlendi. Şiir severlerin ilgi gösterdiği programa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı. Hüseyin Yurttaş, Hüseyin Peker, Metin Cengiz, Serdar Ünver, Enver Ercan, Salih Bolat, Yusuf Yağdıran, Müesser Sarıkaya, Duygu Kankaytsın, Selahattin Yolgiden ve Gülümser Çankaya’nın şiirlerini okuduğu dinletiye Burç Balcı ve Murat Başman da çellolarıyla eşlik etti.
Nazım Hikmet Kültürevi’nde özel sahne ve ışık tasarımıyla gerçekleştirilen dinletide davetliler şiirlerin büyülü dünyasına yolculuk yaptı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sadece 3 yıl içinde Şiir Kütüphanesi’nde düzenlenen sayısız faaliyette ünlü şairlerin ağırlandığına dikkat çekti. Şiir Kütüphanesi’nin şiirin hafızası olma yönünde emin adımlarla ilerlediğini belirten Başkan Bozbey, “Bu akşam birbirinden değerli 11 şairimizin paylaşımları bizleri duygulandırırken, Nilüfer’de ne iyi bir iş yaptığımızı bir kez daha gözler önüne serdi” diye konuştu.
Kütüphane Müdürlüğü çalışanlarınca hazırlanan Abidin Dino’nun "Mutluluğun Resmi" şiirinin okunduğu sürpriz video da büyük alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer’de Şiirlerin Büyülü Dünyasına Yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN