Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK Hizmet Binası 2 Yıldır Açılamıyor

Giriş Tarihi: 1.4.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 14:16
SGK Hizmet Binası 2 Yıldır Açılamıyor
’nın Yenişehir ilçesinde yapımına 2 yıl önce başlanan SGK hizmet binası inşaatı bitmesine rağmen halen açılamıyor.
2013 yılının sonlarında toplam 800 metrekarelik alanda inşaatına başlanan SGK hizmet binasının 150 günde tamamlanıp hizmete girmesi beklenirken, aradan geçen 2 yıl içinde açılamaması Yenişehirlileri üzüyor. Vatandaşlar, “İlçemize yakışan çok güzel bir hizmet binası yapıldı. Her şeyi ile dört dörtlük. Ancak atıl duruyor. Mevcut SGK binası belediyenin 4. katında hizmet veriyor. Yaşlılar ve hastalar için ulaşımı zor oluyor. İlçemize kazandırılan bu güzel hizmetin bir an önce açılmasını istiyoruz” dedi.
Yenişehir esnafı ise, “SGK hizmet binasının yapıldığı alan fazla kullanılmayan bir bölge. Binanın hizmete girmesi ile bu bölge canlanacak, bu da esnafa yarayacak. Bizler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’in bu meseleye bir an önce el atmasını bekliyoruz” diye konuştu.
SGK binasının bodrum katı mescit, 2 depo, 2 arşiv odası ve teknik odadan oluşuyor. Zemin katta yemekhane, tuvaletler, güvenlik, giriş holü, bekleme salonu, şef odası, servisler ve ana pano odası bulunuyor. 1. katta ise müdür odası, sekreter odası, çay ocağı, WC, toplantı odası, servis odaları, bilgi işlem ve sistem odası bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK Hizmet Binası 2 Yıldır Açılamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN