Tunus Heyetinden Başkan Bozbey’e Ziyaret

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Tunus Heyetinden Başkan Bozbey’e Ziyaret
Türkiye’deki kooperatifleri incelemek için Tunus’tan gelen heyet, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyar etti.
Kendi ülkelerinde hazırlanacak Kooperatif Kanunu için Tunus’tan Türkiye’ye gelen heyet ’da da incelemelerde bulundu. Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (BM/ILO) Kuzey Afrika Bölge Temsilcisi Kholoud Al Khaldi, ILO Tunus temsilcileri, Tunus Sendikalar Konfederasyonu, Tunus Mesleki Eğitim ve Çalışma Bakanlığı yetkilileri, Tunus Endüstri, Ticaret ve Küçük Sanatlar Konfederasyonu, Tunus Ariaya Kooperatifi ve BM/ILO Kooperatifçilik Başdanışmanı Prof. Hüseyin Polat, Bursa temasları kapsamında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Halk Evi’nde ziyaret etti. Tunus heyetinin ziyaretine Emir-Koop Başkanı Ekrem Pamuk ve Bursa Köy-Koop üyeleri de eşlik etti.
Türkiye’deki kooperatifçiliği yerinde incelemek için Bursa’yı ziyaret ettiklerini belirten BM/ILO Kuzey Afrika Bölge Temsilcisi Kholoud Al Khaldi, Bursa’da uygulanan örnek projeleri Tunus’ta hayata geçirmek istediklerini kaydetti. Yaptıkları incelemeler sonucunda Nilüfer Belediyesi’nin kooperatiflere önemli bir desteği olduğunu gözlemlediklerini dile getiren Kholoud Al Khaldi, Nilüfer Belediyesi’nin bu bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istediklerini söyledi.
Kooperatiflerle yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bozbey, kooperatiflerin önemine dikkat çekti. Bozbey, Bursa’da başarıya ulaşan çok sayıdaki kooperatifin çalışmalarından bahsetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunus Heyetinden Başkan Bozbey’e Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN