Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucuya Karşı Eğitim Şart

Giriş Tarihi: 4.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Uyuşturucuya Karşı Eğitim Şart
MHP Milletvekili Aday Adayı İnanç Bilgi Çakın, uyuşturucu madde satışlarının okul önlerinde satılmasına tepki gösterdi. Çakın, gençlerin uyuşturucu maddelerden uzaklaştırılması için eğitim, sanat ve sporun önemli olduğuna dikkat çekti.
MHP Bursa Milletvekili Aday Adayı İnanç Bilgi Çakın, İhlas Haber Ajansı Bursa Bölge Müdürü İrfan Altıkardeş’i ziyaret etti. Eğitim, sanat ve spora yönelik hazırladıkları projelerle iddialı olduklarını belirten Çakın, “Özellikle öğrenme kapasitesi düşük normal okullarda okuyup da bir meslek sahibi olamayacak ancak, bunun yanında yetenekli çocuklarımızı, devlet okullarına yerleşemeyen öğrencilerimizi hayata kazandırmak için devlet desteğiyle özel spor, güzel sanatlar ve tiyatro liselerinin açılması sağlamak ve çocuklarımızı hayata kazandırmak istiyorum” dedi.
“SANAT VE SPOR OKULLARI YAYGINLAŞTIRILMALI”
Uyuşturucu maddeye karşı eğitim, sanat ve sporun önemli olduğuna işaret eden Çakın, “Bugün okul önlerinde uyuşturucu madde satılmakta ve gençlerimiz bu illete bağımlı yapılmak istenmektedir. Bu konuda başta aile ve öğretmenler olmak üzere gençlerimizin bu kötü illete bulaşmamaları için ciddi eğitimler verilmesi gerekiyor. Gençlerimizin yapacak bir şeyi olmazsa, farklı alışkanlıklara yönelmesi söz konusu olabilir. Bu yüzden uyuşturucu maddeye karşı hazırladığımız projelerle, gençlerimizin boş vakitlerini sanat ve spora zaman harcayarak geçirmelerini sağlayacağız. Özel sanat ve spor okulları, gençlerimizin boş vakitlerini verimli geçirmelerini sağlayacaktır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucuya Karşı Eğitim Şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN