Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm Zirvesinde Uludağ Da Ele Alınacak

Giriş Tarihi: 5.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
turizmini ileriye taşımak için çaba sarf eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Uludağ turizminin de mutlaka 2. Bursa Turizm Zirvesi içinde yer alması gerektiğini ifade etti.
Bursa Skal Kulüp Turizm Zirvesi Komitesi, 2. Bursa Turizm Zirvesi ve 1. Bursa Turizm Fuarı ile ilgili yol haritasını netleştirmek için Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile bir araya geldi. Görüşmede Vali Karaloğlu ve Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, AS Başkanı Serdal Can, Genel Sekreter Ahmet Aydın, Bursa Skal Kulübü Üyesi Gülçin Güleç ve Burkon Turizm Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker hazır bulundu. Hazırlanan taslak çalışma ve tanıtım broşürlerinin ele alındığı görüşmede Bursa Skal Kulübü Başkanı Vehbi Varlık, kent turizmine katkı sağlayacak böyle bir çalışma içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kentin turizmine katkı sağlayacak böyle bir çalışmanın yapılıyor olmasından dolayı memnun olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, konuların çok iyi belirlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Bursa turizmi ile birlikte Osmanlı başkenti kenti vurgusunu öne çıkartarak zirvede Osmanlı başkenti destinasyonunu da eklemek gerekebileceğini söyleyen Karaloğlu, Uludağ turizminin de mutlaka zirve içinde yer alması gerektiğini ifade etti. Uludağ’ın 3 ay hizmet veren bir yer olmaktan çıkartılıp, 12 ay turist ağırlayan bir alan haline getirmek gerektiğinin altını çizen Vali Karaloğlu, “İnsanlar deniz, güneş, kum tatilinden sıkıldı. Artık yayla turizmi öne çıkıyor. Bursa’nın yaylası da Uludağ. 12 ay açık hale getirmemiz gerekiyor. Bunun için de çalışma yapılmalı. Oteller de 12 ay açık kalma konusunda özen göstermeli” dedi.
2. Bursa Turizm Zirvesi ve 1. Bursa Turizm Fuarı ile ilgili yardıma hazır olduklarını ifade eden Karaloğlu, zirve hazırlıklarından bilgi sahibi olmak istediğini ve belirli aralıklar ile kendisinin bilgilendirilmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm Zirvesinde Uludağ Da Ele Alınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN