Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşil Yıldırım’a Adım Adım

Giriş Tarihi: 5.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Yeşil Yıldırım’a Adım Adım
Yıldırım’ı çevresine duyarlı şekilde yeniden inşa ettiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yeşil Yıldırım, kentsel dönüşümün kilit noktasıdır” dedi.
Kentsel dönüşümle birlikte çevresine duyarlı daha yeşil bir Yıldırım’ı oluşturmak hedefine yürüyen Yıldırım Belediyesi, mahallelerde bulunan park ve bahçelerde çalışmalarına devam ediyor. Şehri yeniden planlarken yeşil alanları daha fazla kullanacaklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahallelerimizde bulunan park ve bahçelerdeki onarım ve bakım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizi yeni baştan dizayn ederken mevcut yeşil alanlarımızın yanında yeni ve daha büyük parkları vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kentsel dönüşümün olmazsa olmazı çevre boyutunu asla göz ardı etmeyeceğiz” diye konuştu.
SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE POLİTİKASI
Şehirlerin dünyadaki doğal kaynakların yüzde 60 ile yüzde 80 arasındaki bir kısmını tükettiklerinin altını çizen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım olarak yeni küresel yeşil büyüme modeline katkıda bulunmalıyız. Biz de yerel yönetim olarak kentsel dönüşümü destekler nitelikte olan çevre politikalarını uzun vadede sürdürülebilir kılmalıyız” şeklinde konuştu.
Yıldırım’a çağ atlatacak dönüşüm hamlesinde yeşil alanların kilit rol oynayacağını da sözlerine ekleyen Başkan Edebali, “Medeniyetin beşiği Yıldırım’ın hak ettiği yere ulaşması adına çevresine duyarlı ve yeşil mahalleler oluşturmak bizim en hızlı ulaşmamız gereken hedeftir” diyerek konuşmasını tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil Yıldırım’a Adım Adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN