Prof. Yılmaz: “Nilüfer’deki Kütüphaneler Örnek Alınmalı”

Giriş Tarihi: 6.4.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
Prof. Yılmaz: “Nilüfer’deki Kütüphaneler Örnek Alınmalı”
Nilüfer Belediyesi ve Türk Kütüphaneciler Derneği işbirliğiyle düzenlenen konferansta konuşan Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Nilüfer’deki kütüphanelerin kendisini çok etkilediğini belirterek, “Bu kütüphaneler dilerim diğer belediyelere örnek olmalı” dedi.
51. Kütüphane Haftası dolayısıyla Türk Kütüphaneciler Derneği ve Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri işbirliğiyle Nazım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirilen konferansa Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz konuşmacı olarak katıldı. Konferansta kütüphanelerin toplumların kültürel, ahlâki gelişimine etkileri ele alındı. Türkiye’deki kütüphane sayılarının yetersizliğine dikkat çeken Prof. Dr. Bülent Yılmaz bu konuda toplumun bütün kesimlerine görev düştüğünü belirterek, “Kütüphane hizmetini çoğaltma konusunda kamu kurumlarına, yerel yönetimlere, sivil inisiyatiflere çok iş düşüyor. Bu konuda daha ciddi ve sürekli çalışmalar gerekiyor” dedi.
Konferans öncesi Nilüfer Belediyesi Kütüphanelerini gezerek incelemelerde de bulunan Yılmaz, gördükleri karşısında çok etkilendiğini söyledi. Yılmaz, “Nilüfer Belediyesi Kütüphanelerini diğer yerel yönetimler de örnek almalı. Nilüfer Belediyesi’nin de bu kütüphane zenginliğine yenilerini eklemesini diliyorum” dedi.
Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Prof. Dr. Bülent Yılmaz’a plaket vererek paylaştığı değerli bilgiler için teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Yılmaz: “Nilüfer’deki Kütüphaneler Örnek Alınmalı”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN