Çevreci Öğrencilere Tiyatro Ödülü

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Çevreci Öğrencilere Tiyatro Ödülü
Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün verdiği geri kazanım eğitimini hayata geçiren çevreci öğrenciler, tiyatro gösterisiyle öğrendiklerini pekiştirdi.
Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 2014-2015 eğitim öğretim yılında Nilüfer’deki birçok okulda verdiği geri kazanım eğitimlerinde başarılı olan ve aldıkları eğitimleri günlük hayatlarında uygulayan öğrenciler, tiyatro gösterisiyle ödüllendirildi.
Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’nın (ÇEVKO) desteğiyle ‘Çevreci Kedi Çevki’ adlı tiyatro oyunu çevreci öğrenciler için Nazım Hikmet Kültürevi’nde sergilendi. Çevre ve geri kazanım temalı tiyatro oyununu 6 okuldan toplam 400 üçüncü sınıf öğrencisi izledi.
Oyunda çevreci kedi Çevki, daha temiz bir dünya için herkesin yapması gerekenleri anlatırken, öğrencileri bol bol güldürdü. Oyunu keyifle izlediklerini belirten öğrenciler çevre konusunda aldıkları eğitimleri de pekiştirdiklerini söyledi. Çevre konusunda artık daha bilinçli olduklarını dile getiren öğrenciler, büyüklerini de bu konuda ikaz etme sözü verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevreci Öğrencilere Tiyatro Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN