Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı Müzehhibelerden Göz Kamaştıran Sergi

Giriş Tarihi: 13.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 16:22
Bursalı Müzehhibelerden Göz Kamaştıran Sergi
(İHA) – Bursa’da yetişen 15 müzehhibe ilk sergilerini açmanın heyecanını yaşadı.
Osmangazi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde İnebey Kütüphanesi ve Ördekli Kültür Merkezi’nde müzehhibe Meliha Kantarcı’nın derslerinde başarılı olan süsleme sanatçılarının eserleri Tayyare Kültür Merkezin’de 18 Nisan Cumartesi gününe kadar sergilenecek. Tezhip hocası Meliha Kantarcı ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve içerisinde birbirinden değerli hilye-i şerifler gibi eserlerin bulunduğu tezhip sergisi göz kamaştırdı.
Sergi için çok çalıştıklarını ve kutlu doğum haftasına yakın bu sergiyi açtıklarını belirten Meliha Kantarcı, “Uzun zamandır düşündüğümüz ve hayata geçirmek istediğimiz bu sergi kutlu doğum haftası münasebetiyle gerçekleşti. Peygamber Efendimiz’in ismini (ism-i Nebi) ve şemailini anlatan hilye-i şeriflerini, hadis-i şeriflerini elimizden geldiğince süsledik. Ortaya tasarımları güzel ve farklı eserler çıktı" dedi.
Bursalı hattatlar Mustafa Özay Altın, Sabriye Selçuk, Muhammet Necip Hattat, Mustafa Mesten, Süleyman Kartal, Cafer Kelkit, Bahri Dübek gibi hattatların eserleri etrafına süslemeler yapan sanatçıların sergisinde en çok ilgiyi hilye-i şerifler çekti. Açılışa Kestel Müfütüsü Mustafa Mesten, Ak Parti Bursa milletvekili adayı Avukat Osman Mesten, Ördekli Kültür Merkezi Müdürü Ferhat Batu da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursalı Müzehhibelerden Göz Kamaştıran Sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN