Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa Yöresi Kaşık Oyunları Türkiye Üçüncüsü Oldu

Giriş Tarihi: 14.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:33
Bursa Yöresi Kaşık Oyunları Türkiye Üçüncüsü Oldu
Halk oyunları yarışmasında Bursa’daki okullar arasında birincisi olan Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi, Ankara’daki yarışmada ise Türkiye üçüncüsü oldu.
Büyük başarıya imza atarak Bursa’daki okullar arasında birinci olan Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi, Ankara’da yapılan Halk Oyunları Şampiyonasında üçüncü oldu. Bursa’yı Kaşık oyunları kategorisinde temsil eden gençler, ilk defa katıldıkları Liseler arası halk oyunları yarışmasında dikkat çekmeyi başardı. Gemlik Belediyesi’nin destek ve sponsorluğunda Ankara’ya giden Okul Müdürü Kamil Beki, Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Görücü ve Rehber Öğretmen Songül Önal, önümüzdeki yıl Türkiye şampiyonluğunu hedeflediklerini ifade etti. Kupalarıyla birlikte Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Celal Bayar Anadolu Lisesi heyeti, destekleri adına Refik Yılmaz’a çiçek takdim etti.
Gemlik’in sporun birçok branşında olduğu gibi satranç, karikatür ve halk oyunları gibi önemli organizasyonlarda da zirveye tırmandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Refik Yılmaz, öğrenciler nezdinde öğretmenleri bir kez daha kutladığını söyledi. Ayrım yapmadan her spor kulübü ve sivil toplum örgütüne olduğu gibi okullara da destek olmayı sürdüreceklerini ifade eden Yılmaz, destek, teşvik, tesisleşme ve yatırım bizden, başarılar onlarda diye ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Yöresi Kaşık Oyunları Türkiye Üçüncüsü Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN