Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acil Servis Çalışanlarına Bonzai Eğitimi

Giriş Tarihi: 28.4.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 09:31
Halk arasında ’bonzai’ olarak bilinen sentetik kannabinoid türü uyuşturucu kullanımına bağlı sağlık sorunu yaşayanlara daha kolay tanı koyabilmeleri için ’daki acil servis çalışanlarına eğitim verildi.
Bursa’da bir çok hastanedeki acil servis çalışanları bu kapsamda Ataevler’de bulunan Bursa Kamu Hastaneler Birliği hizmet binası konferans salonunda düzenlenen eğitimlere katıldı. Çekirge Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Meral Leman Özkan, Bursa Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Mustafa Turan, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Uzmanı Dinçer Yılmaz ve Psikiyatri Uzmanı Çetin Turan’ın verdiği eğitimlere acil tıp uzmanı ve pratisyen hekimler de katıldı.
Verilen eğitimin amacının tabiplerin sentetik kannabinoid türü uyuşturucu madde konusunda bilgilendirilmesi olduğu belirtilirken, acil servis hizmeti sunan tüm sağlık tesislerinde, akut madde alımı, ilaç ve madde zehirlenmesi vakalarını karşılayan tüm pratisyen hekimlere bu eğitimlerin verilmesi planlandığı açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acil Servis Çalışanlarına Bonzai Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN