Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilüfer Belediyesi Personeline İşaret Dili Eğitimi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:01
Nilüfer Belediyesi Personeline İşaret Dili Eğitimi
Nilüfer Belediyesi personeline, işitme engelli vatandaşlarla daha rahat iletişim kurabilmeleri için işaret dili eğitimi verildi.
Nilüfer Belediyesi, işitme engelli vatandaşların belediye hizmetlerinden daha çok yararlanmaları için personele işaret dili eğitimleri vermeye başladı. Özellikle vatandaşla daha çok birebir iletişim içinde olan Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kütüphane Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü, Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’nden toplam 18 personel, Ebru Yeşilkaya’dan işaret dili eğitimi aldı.
Eğitimler ‘İşaret dilinin genel özellikleri’ ‘işaret ve beden dili ilişkisi’ ile ‘iletişim ve günlük konuşma dili’ konu başlıkları altında gerçekleştirildi. Eğitimde belediye personelinin işitme engelli yurttaşlarla temel düzeyde iletişim kurmalarını sağlayacak seviyeye ulaşmaları hedeflendi. 18 Mart-15 Mayıs tarihleri arasında toplam 120 saat süren eğitimlere katılan personel işitme engelli yurttaşların Belediye’deki işlerini kolaylaştıracak.
Nilüfer Belediyesi’nin işaret dili ile ilgili eğitimleri diğer birimlerde de devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer Belediyesi Personeline İşaret Dili Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN