3 Kez Alçıya Aldıkları Kolunu Açamıyor

Giriş Tarihi: 19.6.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 11:31
3 Kez Alçıya Aldıkları Kolunu Açamıyor
Karacabey’de çocuğunun kırılan kolunun yanlış alçı sonrası tam olarak açılmadığını iddia eden baba Barış Demirci, "3 kez alçıya aldılar ve sonunda kızım kolunu kıpırdatamaz oldu. Şimdi de bizim yapacağımız bir şey yok diyorlar" dedi.
’nın Karacabey ilçesinde 4. sınıf öğrencisi Kardelen Demirci (10), okulda oyun oynarken kolu dirseğinden kırıldı. Babası Barış Demirci tarafından Karacabey Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kardelen’in kolu alçıya alındı. Baba Demirci’nin iddiasına göre daha sonra da Kardelen’in kolu 3 kez alçıya alındı. Bunun sonrasında Kardelen Demirci’nin kolu açılamaz hale geldi.
Yanlış alçı sonrası kızının kolunun bu hale geldiğini öne süren Barış Demirci, “Bizi "zamanla geçer" diyerek hastaneden yolladılar. Bende kızımı alıp Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürdüm. Burada bana kızımın fizik tedaviye gitmesi gerektiği ama bununda kesin sonuç olmayabileceğini, ameliyat olması gerektiğini söylediler. Daha sonra kızımı Karacabey Devlet Hastanesi fizik tedavi doktoruna götürdüm. Buradaki doktor da bana "bir şey yapamayacaklarını" söyleyerek kızımı Bursa’ya fizik tedaviye sevk etti. Zaten maddi durumum yok. Herkes de bizi başından atıyor. Şimdi 1 ay boyunca kızımı Bursa’ya götürüp getirmem gerekecekmiş. Ama benim bunu karşılayacak gücüm yok. Kaldı ki bunun da kesin çözümü olmadığı ve ameliyat gerekebileceğini söylediler. Ne yapacağımı bilmiyorum" dedi.
Hastane yetkilileri ise "Sol dirsek burkulması nedeniyle hastaneye gelen Kardelen Demirci’nin ilk tedavisinin yapıldığı ve müteakip defalar yapılan kontrollerle hastanın durumu değerlendirildi. Kolun dirsek bölümünde oluşan bu tarz kırık vakalarında hareket kısıtlılığına sebep olabilen istenmeyen durumların oluşabileceği öngörülüp, doktor tarafından hasta yakınına aktarıldı. Tedavinin devamında fizik tedavi planlanan hastaya bunun sonrasında yapılacak ara değerlendirme sonucuna göre durumunun yeniden ele alınacağı ve gereken tedavinin planlandığı bildirildi. Hasta yakınlarının şikayetlerinin zaman alıcı bu tedavi sürecinden kaynaklandığı ve tedavinin tamamlanması sonrasında hastanın şikayetlerinin büyük ölçüde çözümlenmiş olmasının beklendiği öğrenildi" ifadelerini kullandılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 Kez Alçıya Aldıkları Kolunu Açamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN