Enderun Usulü Teravih Namazı

Giriş Tarihi: 22.6.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
Enderun Usulü Teravih Namazı
Osmanlı’dan kalma bir gelenek olan Enderun usulü teravih namazı, Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla ’da da yaşatılmaya başlandı.
Ramazan ayının ruhuna yakışır şekilde geçmesi için her türlü yatırımı yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilk kez Enderun usulü teravih namazlarına start verdi. Her gün başka bir imam hatibin kıldırdığı namazlar, Merinos Parkı’nda açık havada oluşturulan mescitte eda ediliyor.
İstanbul Eyüp Camii İmam Hatibi Metin Çakır’ın kıldırdığı teravih namazına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ramazan ayının sultanlar ve evliyalar şehri Bursa’da en güzel şekilde geçmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını söyledi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayına dolu bir programla girdiklerini, teravihlerin başlamasıyla birlikte birbirinden farklı etkinliklere startı verdiklerini belirten Başkan Altepe, Enderun usulü namazla Ramazan gecelerinin daha bir güzelleştiğini ifade etti. Enderun usulü teravih namazlarının Osmanlı kültür hayatında yer aldığını ve rekatlar arasında ilahiler okunarak cemaatin dinlenmesine sebep olduğunu belirten Başkan Altepe, “Bu yıl ilk kez programa aldığımız teravih namazıyla, Ramazan’a ayrı bir renk katmış ve eski bir kültürümüzü yeniden canlandırmış oluyoruz. Destek veren herkese, Bursa Müftüsü Prof.Dr. Mehmet Emin Ay’a şükranlarımı iletiyorum. Tüm Bursalıları Merinos Parkı’na bekliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enderun Usulü Teravih Namazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN