Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karacabey İtfaiyesinin Yeri Değişiyor

Giriş Tarihi: 22.6.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 17:56
Karacabey İtfaiyesinin Yeri Değişiyor
Karacabey Belediyesi Büyükşehir yasasıyla beraber sorumluluğu Büyükşehir’e geçen itfaiye Müdürlüğü ile birlikte yaptığı anlaşma neticesindeKaracabey İtfaiyesi için yeni yer tahsisi gerçekleştirildi.İtfaiye Daire Başkanlığı,tahsis edilen alanın çok amaçlı kullanıma elverişli olduğunu belirterek tahsisi yapılan alanda itfaiye eğitim merkezide kuracaklarını kaydetti.
Büyükşehir ile ilgili bugüne kadar ki tüm diyaloglara özen gösteren ve hizmet yönünden her türlü altyapıyı ve kolaylığı sağladıklarını kaydeden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan Büyükşehir yasasının ardından ilk olarak BUSKİ için İsmail Hakkı Atış İş Merkezizemin katı tahsis tahsis etmiş ve mekan BUSKİ tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. ilçeleri arasında kısa sürede oluşumunu tamamlayarak faaliyete geçen BUSKİ ekipleri her fırsatta Karacabey Belediyesine gösterdikleri özenden dolayı teşekkürlerini belirtmişti.
Büyükşehir yasasının ardından yenilemeye gidilen Karacabey İtfaiye Müdürlüğü’ne İtfaiye Daire Başkanlığı’nın yer arayışı Karacabey Belediyesi’nin Yeniköy Yolu üzerinde AFAD’a ait tesisin yanında ki alanı tahsis etmesiyle çözüme kavuştu.
Önceki gün ilçeye gelerek Belediye Başkanı Ali Özkan ile görüşen Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, Müdahale Şube Müdür Vekili Özcan Bayrak ve Yangın Önlem Şube Müdür Vekili Abuzer Demirci yapılan tahsis ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Daire Başkanı Doğan yaptığı açıklamada “tahsis edilen alanın hem konum itibariyle hem alanın büyüklüğü itibariyle son derece faydalı. Bizler bu tahsisten duyduğumuzu memnuniyeti özellikle belirtmek istiyoruz. Burasını sadece müdahale yeri olarak tasarlamaktan öte İtfaiye Eğitim Merkezi’de kurarak Karacabey’de farklı bir çalışmaya daha imza atmış olacağız. İlgi ve alakasından ötürü Başkan Ali Özkan’a teşekkür ederim” dedi.
Karacabey Belediye Başkanı Özkan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirttiği konuşmasında “Bizler istişare kültürüne ve birlikte hareket etmeye özen gösteriyoruz. Maksat Karacabey’e ve Bursa’yahizmet ise elimizi taşın altına atmaktan tereddüt etmiyoruz. İnşallah bu karar ilçemiz için hayırlı olacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karacabey İtfaiyesinin Yeri Değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN