Sahilleri Kirlilikten Arındı

Giriş Tarihi: 26.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Bursa Sahilleri Kirlilikten Arındı
lıların yaz aylarında denizle buluşma noktalarından biri olan ancak kirlilik yüzünden şikayetlere neden olan Eşkel sahili Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kirlilikten arındırıldı. Eşkel’de hem sahil bandı hem de deniz içinde devam eden temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yıllardır ihmal edilen sahillerde büyük bir değişim yaşandığını söyledi.
Yaklaşık 115 kilometre deniz ve 170 kilometre de göl sahiline sahip olan Bursa’nın sahil kenti kimliğini de öne çıkarmak amacıyla Mudanya, Gemlik, Karacabey ve İznik Gölü sahillerinde yoğun çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, deniz sezonunda Bursalıları daha temiz kumsallarda ağırlamaya hazırlanıyor. Bursalıların yaz aylarında denizle buluşma noktalarından biri olan Eşkel sahillerindeki kirliliğin sona erdirilmesi amacıyla bölgede hummalı bir çalışma sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, hem plajda hem de deniz içinde temizlik çalışması yaptı. Özel bir makine ile plajda kirliliğe yol açan atıklar toplanırken, kum da elenerek sahildeki kum kalitesi artırıldı. Öte yandan deniz içinde kıyıya yakın bölümlerde oluşan yosunlar da toplanarak, denizin temiz bir görünüm kazanması sağlandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de beraberindeki Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar ve Müfit Aydın ile birlikte Eşkel sahilinde son aşamaya gelen çalışmaları yerinde incelemedi. Ayrı bölgeye geçtiğimiz yıl geldiğini kirlilik ve koku yüzünden sahilde durmanın mümkün olmadığını hatırlatan Başkan Altepe, “Sadece sahil düzenleme değil, bölgede kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu hatlarıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Yapacağımız paket arıtma sistemiyle kanalizasyon atıkları denize akmayacak. Yaptığımız çalışmalarla halkımızın güzel bir tatil yapacağı sahillere kavuşuyoruz. Bölgemize ve Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Sahilleri Kirlilikten Arındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN