Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Öğrenci Velilerinden ’Çocuklarımızı Başka Okula Göndermeyiz’ Eylemi

Giriş Tarihi: 29.6.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 23:10
Bursa’da Öğrenci Velilerinden ’Çocuklarımızı Başka Okula Göndermeyiz’ Eylemi
’da öğrenci velileri, çocuklarının okulunun değiştirilecek olmasına tepki gösterdi. Veliler, Valilik önünde eylem yaptı.
Bursa’da Atatürk İlkokulu’nun orta okula dönüşmesiyle okulda okuyan 196 4. sınıf öğrencisinin başka okula gönderilecek olmasına veliler tepki gösterdi. Çarşamba Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan 50 aile ve çocukları yaşanan bu duruma tepki gösterdi. Çocuklarının değişimle psikolojilerinin bozulacağını belirten aileler, başka bir okula gitmek istemiyor.
Veliler, "Çocuklarımızın ilk okulu bitirmelerine bir yıl kaldı. Tophane ilkokulu bize çok uzak. Çocuklarımız oraya sevk edilirse servis kullanmaya başlayacak. Bu durumda ailelere ayrı bir külfet oluşturacak. Biz konuyu yetkililerle görüştük. Bize yardımcı olacaklarını belirttiler. Çocuklarımız okulundan ayrılmak istemiyor" dedi.
Aileleriyle birlikte Bursa Valiliği önüne gelen minik öğrenciler okullarından ayrılmak istemediklerini ve okullarını çok sevdiklerini belirterek yetkililerden kendilerine yardımcı olmalarını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’da Öğrenci Velilerinden ’Çocuklarımızı Başka Okula Göndermeyiz’ Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN