Alzheimer Hasta Konuk Evi Projesi Hız Kazandı

Giriş Tarihi: 1.7.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Alzheimer Hasta Konuk Evi Projesi Hız Kazandı
Nilüfer Belediyesi ve ’daki Lions kulüplerinin ortak çalışmasıyla geçtiğimiz aylarda temeli atılan Alzheimer Hasta Konuk Evi’nin inşaat çalışmalarının hızlandırılması için ek protokol imzalandı. Protokol kapsamında merhum hayırsever Ercan Dikencik’in adı Nilüfer Belediyesi Lions Alzheimer Hasta Konuk Evi’ne verilecek.
Nilüfer’de, çağın hastalığı ‘alzheimer’a yakalananlara hizmet verecek Alzheimer Hasta Konuk Evi için önemli bir adım daha atıldı. Nilüfer Belediyesi’nin tahsis ettiği 6 bin 500 metrekarelik alanda, Bursa’daki Lions kulüplerinin çalışmasıyla temelleri atılan Alzheimer Hasta Konuk Evi’nin inşaat çalışmalarının hızlandırılması için ek protokol imzalandı. Nilüfer Belediyesi Başkanlık Makamı’nda imzalanan protokol kapsamında Lions Alzheimer Hasta Konuk Evi, merhum hayırsever Ercan Dikencik’in adını taşıyacak.
Projenin bir an önce tamamlanması için özveriyle çalışan Lions kulüplerine, katkı sağlayan Dikencik ve Terzioğlu ailelerine teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Alzheimer Hasta Konukevi’nin, gece ve gündüz toplam 300 hastaya hizmet verebilecek kapasitede olmasını planlıyoruz. İnşaatımızın hafriyat aşaması tamamlandı, temel betonları atıldı. Bu aşamada, Dikencik ve Terzioğlu ailelerinin desteği ise bizi çok daha kısa sürede hedefimize ulaştıracak nitelikte. Bu protokolle, her iki aile inşaat maliyetinin yüzde 50’sine varan bir katkıyı bu anlamlı proje için ayırıyorlar. Böylelikle, aile büyükleri merhum Ercan Dikencik’in adı da Nilüfer’de, böylesine topluma yararlı, adeta imece usulüyle yaşama geçirilecek projeyle sonsuza dek yaşayacak” dedi.
Nilüfer Belediyesi Lions Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi, gece ve gündüz toplam 300 hastaya hizmet verebilecek kapasitede olacak. Alzheimer Hasta Konuk Evi’nde demans ve özel bakım üniteleri, aktivite salonu, yemekhane, mutfak revir, kuaför, bakım odası aile odası, özel bakım odaları, rehabilitasyon ve yoga salonları, masaj hidroterapi, sauna ve soyunma odaları, konferans salonu ile teknik servis yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alzheimer Hasta Konuk Evi Projesi Hız Kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN