Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) lıları Bekleyen Büyük Tehlike

Giriş Tarihi: 2.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 11:26
(Özel Haber) Bursalıları Bekleyen Büyük Tehlike
’da fabrikaların atıkları sebebiyle Nilüfer’e akan Ayvalıdere’nin simsiyah akan sularıyla tarlaların sulanması büyük tehlikeyi gözler önüne seriyor. Vatandaşlar Ayvalıdere’nin bir an önce berrak akmasını, Nilüfer’e ulaşan dereleri kirleten fabrikaların da kapatılmasını istiyor.
Merkez Nilüfer ilçesine bağlı Yolçatı Mahallesi’nden geçen Nilüfer Deresi, fabrika atıkları sebebiyle siyah akıyor. Dere güzergahında tarlası bulunan çiftçilerin, Nilüfer’e akan suda bahçelerini sulaması kanser riskini arttırıyor.
Yolçatı Mahallesi’nde çiftçilik yapanlar Ayvalı Deresi’nin kirli sularını tarlada mecburen kullandıklarına dikkat çekerek, “Biz kendi tarlamızı kuyudan motorla su çekerek suluyoruz. Ancak her tarlada kuyu yok. Dolayısıyla buralarda tarlalarını sulayacak su da yok. Tek çare var, bu dere. Fabrika atıklarının içinde olduğu Ayvalıdere’de tarla sulamak tehlikeli. Çünkü dere kirli. Sağlıklı değil. Bu ürünlerden yiyen vatandaşların hali, ne olacak?” dedi.
Atık kimyasal maddelerin su ile karışması sebebiyle sulanan tarlalardaki ürünlerin kanserojen maddelerden nasipleneceğini ifade eden vatandaşlar, “Kanserli ürünleri mecburen yemek durumunda kalacağız. Biz kanser olmak istemiyoruz. Bu yüzden bu derenin temizlenmesini, burayı kirleten Nilüfer’deki fabrikaların da kapatılmasını istiyoruz. Nilüfer’in kollarından Ayvalı deresinin yetkisi konusunda iki belediye topu birbirine atacağına sorunu çözsün" diye konuştular .
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Bursalıları Bekleyen Büyük Tehlike
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN