Valinin Şikayetçi Olduğu Sendika Başkanı Beraat Etti

Giriş Tarihi: 2.7.2015 16:50 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Valinin Şikayetçi Olduğu Sendika Başkanı Beraat Etti
’da, bir televizyon programında Vali Münir Karaloğlu’na hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu beraat etti.
Bursa 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ’alenen kamu görevlisine hakaret’ suçundan 2 yıldan 8 aya kadar hapis talebiyle yargılanan Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya müşteki Vali Münir Karaloğlu ile avukatı AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’un yerine yetki belgesiyle avukat Erol Güngör katıldı.
Türkoğlu, geçen yıl ağustos ayında milli eğitimde yönetmelik değişikliğiyle birçok okul müdürün mağdur olduğunu ifade ederek, “Ben bu tasfiye sürecinde yerel bir televizyon programına katılmıştım. Bir konuşma yaptım. Kullandığım ifadeler sürece ilişkin konuşmaydı. Kimseye hakaret kastım yoktu. Ben Bursa’daki eğitim sektöründe çalışan binlerce kişinin resmi temsilcisiyim. Bu konuşmayı da bu çerçevede yaptım. Kesinlikle hakaret kastım yoktur. Bu sebeple öncelikle beraatimi, aksi takdirde lehime olan hükümlerin uygulanmasını istiyorum. Eğer ceza verilecekse de hakkımdaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep ederim” dedi.
Mahkeme, Türkoğlu’nun beraatine hükmetti. Duruşma çıkışında kararı değerlendiren Selçuk Türkoğlu, “Türkiye genelinde binlerce idarecinin dershaneler yasası ile birlikte haksız hukuksuz görevden alınmaları sürecinde vermiş olduğumuz mücadele sırasında basın açıklamaları ve televizyon programlarına katılmıştık. Burada söylenen eleştiriler üzerine Münir Karaloğlu şikayetçi, avukatlığını da AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile AK Parti Milletvekili Zekeriya Birkan’ın müdahil olduğu dava 4. duruşma neticesinde sonuçlandı. Mahkeme ifadelerimizin eleştiri sınırları içerisinde kaldığına hükmederek, beraatimize karar verdi. Kamuoyu tarafından siyasi bir yargılama olarak anılan bu davanın beraat ile sonuçlanması hem şahsımız hem de Türkiye’de hukukun varlığını daha net bir şekilde görmemiz açısından ümit verici bir sonuçtur. Karardan memnunuz teşekkür ederiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valinin Şikayetçi Olduğu Sendika Başkanı Beraat Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN