Vali Mevsimlik İşçilerle İftar Açtı

Giriş Tarihi: 3.7.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:51
Vali Mevsimlik İşçilerle İftar Açtı
Valisi Münir Karaloğlu, Mustafakemalpaşa’da mevsimlik işçilerle iftar açtı.
Vali Karaloğlu, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile Bursa ve Mustafakemalpaşa’daki kurum müdürlerinin katıldığı iftar programı öncesi Güllüce ve Çeltikçi mahallerini ziyaret etti.
Vatandaşlarla sohbet ederek sorunları dinleyen Bursa Valisi Münir Karaloğlu, daha sonra Koşuboğazı Mahallesi’ne giderek, mevsimlik tarım işçileriyle birlikte oruç açtı.
Masaları tek tek dolaşarak tüm işçilerle sohbet eden Vali Karaloğlu, " Ramazan ayını vesile kılarak her akşam başka iftar sofralarında toplumumuzun farklı kesimleriyle bir araya gelmeye çalışıyorum. Bu akşamda ortalama bin km. uzaktan, helal rızıklarını alın terleriyle kazanmak için gelerek, evlerini terk ederek çadır ortamında kalan tarım emekçileriyle iftar soframızı paylaşmak istedik. Geçtiğimiz Ramazan ayında da yine çeşitli ilçelerimizde ki mevsimlik tarım işçilerimizle beraber iftar açmış ve sorunlarını dinlemiştik. Yine bu senede sizlerin sorunlarını gidermek ve dertleşmek için buradayız. Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve Mustafakemalpaşa Belediyemiz kanalıyla en kısa sürede elektrik ve bir takım sosyal ihtiyaçlardan kaynaklı bu sorunlarınızı gidermek için çalışacağız” dedi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise mevsimlik işçilerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, “Ramazan ayı böylesi birlikteliklerle anlam kazanıyor, huzur etkisi artıyor. Alın teri ile çalışmak için ülkemizin bir ucundan diğer ucuna gelen işçi ailelerimizin kazancının bol olmasını diliyorum. Belediye olarak diğer kurumlarla koordineli bir şekilde çalışarak Mustafakemalpaşa’daki mevsimlik işçilerin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız. Kardeşlik, hoşgörü ve rahmet ayı Ramazan’ın ülkemize ve İslam dünyasına güzellikler getirmesini diliyorum" dedi.
İftar programının ardından mevsimlik işçi ailelerinin çocuklarına çeşitli hediyeler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Mevsimlik İşçilerle İftar Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN