Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eskici Mehmet Dede’de İftar Vakti

Giriş Tarihi: 5.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Eskici Mehmet Dede’de İftar Vakti
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan ayı boyunca her gün yaklaşık bin 500 kişiye iftar ve sahur yemekleri dağıtılan Eskici Mehmet Dede Aşevini ziyaret etti. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Dündar, daha sonra önlük giyip kazan başında iftar yemeği dağıttı.
Yılın 365 günü ihtiyaç sahibi ailelere yemek yardımı yapılan Eskici Mehmet Dede Aşevini dolduran vatandaşlarla birlikte iftarını yapan Başkan Mustafa Dündar, Ramazan ayı boyunca vatandaşlarla bir araya gelmeye, bu ayın bereket ve feyzini onlarla birlikte yaşamaya büyük bir gayret gösterdiklerini söyledi. İftar öncesi masalarda iftar saatini bekleyen vatandaşlarla sohbet edip onların ramazanını kutlayan Başkan Dündar, daha sonra aşevinde önlük giyip kazanların başına geçerek iftar yemeği dağıttı.
Osmangazi Belediyesi olarak, Ramazan ayında ilçenin çeşitli noktaların oluşturdukları merkezlerle, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ettiklerini söyleyen Başkan Dündar, "Belediye olarak Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz. 4 farklı aşevinde iftarlarımız oluyor. Aylık ortalama 80 bin kişi bu iftarlarda buluşmuş oyluyor. İftar sofralarının kurulduğu yerlerden birisi de Eskici Mehmet Dede. Tarihi dokusuyla ’nın manevi atmosferini uygun, vatandaşlarımızın gelip iftarını açabildiği, ardından sahur yemeklerini alıp gittikleri bir yer” dedi. Ramazan ayının birlik, bereket hoşgörü ve dayanışma ayı olduğunu vurgulayan Başkan Dündar, “Bu dostluk, barış, dayanışma duyguları, bu yardımlaşma duygusu yalnızca bu ayla sınırlı kalmayıp, yıl boyu yaşanması, bizim en büyük isteğimiz. Ben bu vesile ile vatandaşlarımızın Ramazan ayını ve yaklaşan Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskici Mehmet Dede’de İftar Vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN