Bulgaristan’da Kardeşlik İftarı

Giriş Tarihi: 6.7.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Bulgaristan’da Kardeşlik İftarı
Osmangazi Belediyesi, Bulgaristan’daki kardeş şehirleri Kırcaali ve Omurtag ile Koşukavak kasabasında iftar yemeği düzenledi. İftar yemeklerinde farklı din, dilden insanlar aynı sofrada buluştu.
Balkanlarda iftar geleneğini yaşatmaya devam eden Osmangazi Belediyesi’nin, Bulgaristan’da düzenlediği iftar yemeklerine binlerce kişi katıldı. Müslüman topluluğun yanı sıra, farklı dinlere mensup insanların da aynı sofra etrafında buluştuğu iftar yemeklerinde kardeşlik mesajları verilirken, Ramazan ayında yoğun bir şekilde yaşanan birlik ve beraberlik duygularının sadece bir ay süresince değil, yılın on iki ayı boyunca sürmesi dileklerinde bulunuldu.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın katılımıyla Koşukavak’ta düzenlenen iftar yemeğine Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Kırcaali Milletvekilleri Mustafa Ahmet ve Erdinç Hayrullah, Koşukavak Belediye Başkanı Sabiha Mehmet, Mestanlı Belediye Başkanı Akif Akif, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Selimoğlu, Yunanistan Gümilcine eski Milletvekili Ahmet Hacı Osman, Yunanistan Kozlukebir eski Belediye Başkanı İbrahim Şerif ve Koşukavak Bölgesi Müftüsü Nasuf Nasuf ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan ayının birlik ve bereketini gerek ’da gerekse de Balkanlarda yaşayan vatandaşlarla bir arada olarak geçirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak Bursa’da Ramazan ayı boyunca dört farklı noktada vatandaşlarımız için iftar yemeği dağıtıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza erzak yardımında bulunuyoruz. Bursa, Balkanlardan göç eden vatandaşlarımızla birlikte hızla büyüyor. Bizler bu büyüme ile Balkanlarda hayatını sürdüren vatandaşlarımıza ulaşabiliyor ve ecdat yadigarı topraklara hizmetler getirebiliyoruz. Ramazan ayında Balkanlarda yaşayan vatandaşlarımızla bir arada olabilmek adına her yıl iftar sofraları kuruyoruz. Bu sofralarda bereket ve kardeşlik var. Balkanlar bu birlikteliğe uzun yıllardır hasretti. Ramazan ayının bu barış ve huzur ortamı inşallah sadece bir ay değil on iki ay süresince devam eder” dedi.
Koşukavak Belediye Başkanı Sabiha Mehmet de, “Bu birlikteliği çok özlemiştik. İnşallah bu güzel ortam bozulmadan devam eder. Bizlerin bu iftar sofrasında bir arada olmasını sağlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulgaristan’da Kardeşlik İftarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN