Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akciğer Kanserinden Hayatını Kaybeden Doktora Hüzünlü Veda

Giriş Tarihi: 9.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaparken akciğer kanseri sebebiyle hayata gözlerini yuman Dr. Halil Suzi Serezli için düzenlenen törende meslektaşları gözyaşlarına hakim olamadı.
Önceki gün Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Dr. Halil Suzi Serezli’yi sevenleri gözyaşlarıyla uğurladı. Törende konuşan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, “Her ölüm erkendir. Suzi ile biz sigara kardeşiydik. İşte iyi insanlar, iyi atlara biner giderler. Allah rahmet eylesin, hoşçakal Suzi” dedi.
Serezli’nin mesai arkadaşları da törende söz alarak, üzüntülerini dile getirdi.
SEREZLİ’NİN ÖZGEÇMİŞİ
20 Ekim 1957 yılında Tokat’ın Zile ilçesinin Kislik Köyünde dünyaya gelen Serezli, ilk ve orta öğretimini burada tamamladıktan sonra 1981 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Görevlisi kadrosunda atandı. 13 Mayıs 1986 yılında buradaki öğrenimini tamamlayıp uzmanlığını aldığı halde görevine başlamayıp askerlik hizmetini yapan Serezli Ankara Etimesgut’da Yedek Subay olarak askerlik görevini yerine getirdi. Askerlikten sonra Zonguldak Ereğli Devlet Hastanesindeki (Cildiye Uzmanı) görevine başlayan Dr. Serezli’nin, ardından özel sektörde on yıl kadar geçirdikten sonra tekrar 2002 yılında devlet memurluğuna ataması yapıldı. Bu zamana kadar da Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Dr. Halil Suzi Serezli, burada 13 yıl aktif cildiye uzmanı olarak görev yaptı. 8 Temmuz 2015 günü hayatını kaybeden Serezli’nin aşırı miktarda sigara kullandığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akciğer Kanserinden Hayatını Kaybeden Doktora Hüzünlü Veda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN