Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dezavantajlı Grupların Önündeki Engeller Kaldırılıyor

Giriş Tarihi: 11.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Dezavantajlı Grupların Önündeki Engeller Kaldırılıyor
Büyükşehir Belediyesi İSKEP projesi ile dezavantajlı gruplara eğitim ve rehberlik kursları vererek istihdam edilmesini sağlayacak.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanıyla Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Ağustos 2014’ten bu yana yürütülen İstihdam için Koordinasyon ve Eğitim Projesi, “İSKEP” ile Türkiye’de dezavantajlı bireyler, engelli kişiler, eski mahkûm ve hükümlüler, Roman vatandaşlar, şiddete maruz kalan kadınlar ve gecekondu bölgelerinde yaşayan yoksul insanlara büyük destek sağlanıyor. Ekonomik ve sosyal hayattan dışlanan gruplara Türkiye Belediyeler Birliği’nin denetim ve rehberliğinde istihdam ve sosyal destek hizmetleri sağlanıyor.
Bursa Büyükşehir bünyesinde 11 aydır uygulanmasına devam edilen İstihdam için Koordinasyon ve Eğitim Projesi’nin (İSKEP) iftar yemeğinde bilgilendirme yapıldı.
Proje 10 ilde 12 belediye tarafından gerçekleştirilecek. Projenin asıl amacı, dezavantajlı gruplara belediyeler bünyesinde kurumsal hizmet sağlamak, onların sosyal entegrasyonuna yönelik yeni bir hizmet modeli oluşturmak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dezavantajlı Grupların Önündeki Engeller Kaldırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN