Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marmara Birlik Rekor Tazeledi

Giriş Tarihi: 12.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Haziran ayında kendi rekorunu kıran Marmarabirlik, 5 bin 190 ton satış gerçekleştirerek en yüksek aylık satış rakamına ulaştı. Başkan Asa, Ramazan ayında zam yapmadıklarını belirterek "İftar sofralarını zeytinsiz bırakmadık. Güvenilir bir marka olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk” dedi.
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, geçen yıl 36 bin 200 ton ürün satışıyla tarihinin en yüksek satış rakamına ulaşan Marmarabirlik’in, haziran ayında 5 bin ton ürün satışıyla yeni bir rekora imza attığını açıkladı. Asa, ilk 6 ayda 19 bin tonu aşan ürün satışıyla 40 bin tonluk yıl sonu hedefine de bir adım daha yaklaştıklarını bildirdi. Asa, planlı ürün alımları, düzenli stoklar ve yeni pazarlarla birlikte ürün alım ve satış rakamlarını rekor düzeye çıkardıklarını belirterek, “2014’te rekor satış rakamlarına ulaşarak 36 bin 200 ton zeytin sattık. 2015 yıl sonu satış hedefimiz ise 40 bin ton. Satış stratejilerimiz çerçevesinde Ramazan ayında zam yapmayarak, iftar sofralarını zeytinsiz bırakmadık. Haziran ayında toplamda 5 bin 190 ton ürün satışıyla Marmarabirlik’in kuruluşundan bugüne kadarki en yüksek aylık satış rakamlarına ulaştık. Doğal yöntemlerle ürettiğimiz ürünlerimizi zamsız fiyatlarla tüketiciye sunarak, güvenilir bir marka olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk” diye konuştu.
"300 MİLYON LİRA CİROYA KOŞUYOR"
İş yılı ve takvim yılı olarak satış rakamlarını değerlendiren Başkan Asa, miktar bazında iş yılına göre yüzde 10, takvim yılına göre yüzde 11 artış yaşandığını kaydetti. Yıl sonunda 300 milyon lira ciroya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Asa, şunları söyledi: “Marmarabirlik olarak takvim yılına göre ilk 6 ayda 19 bin 350 ton ve 160 milyon liralık satış gerçekleştirdik. İş yılına göre değerlendirdiğimizde, yıllık 26 bin 300 ton ve 214 milyon liralık satış rakamına ulaşmış durumdayız. Piyasadan gelen doğru bilgilerin sahaya yansıtılmasının meyvelerini toplamaya başladık. Rakamlar bize göstermektedir ki Marmarabirlik daha önce belirlediğimiz 300 milyon liralık yıl sonu hedefine hızla ilerlemektedir.”
"8 AYDA 4 BİN TON İHRACAT"
Asa, Marmarabirlik’in tarihinde en iyi ihracat rakamlarını yakaladığına işaret ederek sözlerini şöyle tamamladı:
“İş yılı olarak ilk 8 ayda miktar bazında 4 bin ton, dolar bazında 18.5 milyon dolarlık satış rakamlarına ulaştık. Hedefimiz iş yılı sonunda 6 bin ton üzerinde ihracat gerçekleştirmek. İhracattaki başarımız geçen ay Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından zeytin ve zeytinyağı sektöründe ihracat şampiyonu seçilmemiz ile birlikte bir kez daha tescillenmiştir. Önümüzdeki süreçte Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda etnik pazar dışındaki tüketiciler için geliştirdiğimiz ürün çeşitlerimizin, ihracat rakamlarımızı daha da yukarılara taşıyacağına inanıyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmara Birlik Rekor Tazeledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN