Geleceğin Beden Eğitimi Öğretmenleri Mezun Oldu

Giriş Tarihi: 13.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 20:44
Geleceğin Beden Eğitimi Öğretmenleri Mezun Oldu
Uludağ Üniversitesi (U.Ü) Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan 59 öğrenciye diplomalarını törenle takdim etti.
Nilüfer Spor Kompleksi’nde gerçekleşen diploma törenine, U.Ü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, bazı fakültelerin dekanları, öğretim elemanları ile Gençlik Hizmetleri ve Spor (GHS) İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin konuk olarak katıldı. Törende okul birincisi Rıdvan Kırtepe’ye diplomasını Rektör Yusuf Ulcay, okul ikincisi Nihal Çoruh’a Rektör Yardımcısı Tevfik Yücedoğru, okul üçüncüsü Umut Rona’ya da GHS İl Müdürü Süleyman Şahin verdi. Törende yıl içinde spor müsabakalarında ulusal ve uluslararası dereceler alan öğrenciler ile antrenörleri ve hocaları Aygül Akça ve Sadettin Erol’a Spor Bilimleri Fakültesi Sponsoru tarafından çeşitli ödüller verildi.
Sporun toplumlar açısından çok önemli olduğunu ifade eden Ulcay, "Spor Bilimleri Fakültesi’nde yetişen kadroların topluma spor alışkanlığı kazandıracak kimselerdir. Bizim için tüm fakültelerimiz ve öğrencilerimiz oldukça kıymetlidir. Ancak unutmayalım ki spor hayatımızın her alanında olması gereken, önemli bir unsurdur. Bu yüzden yeni kurulan bu fakültemizin eksiklerini gidermek için azami gayret içinde olacağız” diye konuştu.
Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın ise, fakültelerinin yeni kurulmuş olmasına rağmen köklü bir eğitim kadrosuna sahip olduğunu söyledi. Prof. Dr. Aydın, “Eğitim Fakültesi dönemindeki birikimli kadromuzu zenginleştiriyor ve 3. nesil üniversite hedefine, Rektörümüz Yusuf Ulcay liderliğinde azimle yürüyoruz. Hedefimiz, ülkemize sağlam bir spor vizyonu kazandıracak kadroları yetiştirmektir. kent dinamiklerinin vereceği maddi ve manevi desteklerle bu hedefimize çok zorlanmadan ulaşacağımıza inancımız büyük” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin Beden Eğitimi Öğretmenleri Mezun Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN