Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gemlik’li Balıkçılardan Barınak Tepkisi

Giriş Tarihi: 13.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 10:40
Gemlik’li Balıkçılardan Barınak Tepkisi
Gemlik ve Kurşunlulu balıkçılar Kurşunlu’da bulunan Balıkçı barınağının kendilerine yasal olarak tahsis edilmesini istedi.
Gemlik, Kumla ve Kurşunlu’da bulunan balıkçılar Kurşunlu Balıkçı barınağına gelerek kayıklarını koyacak yer bulamadıklarını, balıkçıların kayık bağlaması gereken yerde lüks yat ve teknelerin bulunduğu ifade ederek, ilçe tarım müdürlüğünü göreve davet etti.
Gemlik Balıkçı Barınağı Başkanı Zeki Hazer, “Yasal olarak balıkçı barınaklarının kullanımı balıkçılara ait. Ancak son 9 yıldır burası bizlere tahsis edilmiyor. Her türlü yasal hakkımız olan barınakta lüks yat ve tekneler duruyor. Hiçbir kuruma herhangi bir ödeme yapmadan elektrik su bedava bir şekilde burayı kullanıyorlar. Biz geçimimiz için denizden tuttuğumuz balıkları karaya çıkartmak için kayığımızı yanaştıracak yer bulamıyoruz. İlçe Tarım Müdürlüğü’nü arıyoruz, telefonumuzu açmıyorlar. Oraya gidiyoruz ilgilenecek yetkili bulamıyoruz" diye konuştular.
Balıkçılar, 50 kadar kayığı Kurşunlu Balıkçı Barınağı girişinde denizde yan yana bağlayarak sorunları çözülünceye kadar burada kalacaklarını söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gemlik’li Balıkçılardan Barınak Tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN