Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minareliçavuş Meydanla Nefes Alacak

Giriş Tarihi: 14.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 10:59
Minareliçavuş Meydanla Nefes Alacak
Büyükşehir Belediyesi, Bursa Organize Sanayi ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgelerinin kesişme noktasında bulunması nedeniyle yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş’a meydan düzenlemesi ile nefes aldıracak. Meydan yapılacak alanda kamulaştırılan binaların yıkım çalışmasını izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 5 binanın kamulaştırılarak yıkılmasının ardından ortaya çıkan 10 bin metrekarelik alana yapılacak rekreasyon çalışmalarının bölgeye değer katacağını söyledi.
Bursa’yı bütünüyle daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla tüm semtleri sosyal donatı alanları ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi, bir meydanı bulunmayan ve yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş Mahallesi’ne de meydan kazandırmak için çalışmalara başladı. Öncelikle Minareliçavuş Camii çevresinden geçen yolu batıya deplase eden Büyükşehir Belediyesi, cami karşısında bulunan 5 binayı da kamulaştırdı. Kamulaştırılan binaların yıkımını başlatan Büyükşehir Belediyesi, ortaya çıkan yaklaşık 10 bin metrekarelik alana ayrıcalıklı bir meydan ve rekreasyon alanı projesi uygulamak için de çalışmaları başlattı.
BÖLGEYE DEĞER KATACAK
Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’dan uygulanacak proje hakkında bilgi aldı. Minareliçavuş’un iki organize sanayi bölgesi arasında ve Özlüce ile Geçit’i birbirini bağlayan yol üzerinde kaldığını bu nedenle de mahallede yoğun bir araç trafiği olduğunu belirten Başkan Altepe, “Minareliçavuş camii çevresinden geçen yolu batıya deplase ediyoruz. Yine 5 binayı kamulaştırdık. Yıkımların ardından yaklaşık 10 bin metrekarelik alanda meydan düzenlemesi yapacağız. Yapılacak proje bölgeye değer katacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minareliçavuş Meydanla Nefes Alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN